Wielki Post

Kochani Parafianie!

Mamy kolejny miesiąc, marzec. Tak, jak w przysłowiu: „W marcu, jak w garncu” czeka nas w tym miesiącu wiele rozmaitości. Nie myślę tu oczywiście o pogodzie, to zostawmy meteorologom. Chodzi mi o nasze liturgiczne sprawy i przeżycia. Jakoś chyba stęskniliśmy się za Wielkim Postem, a w tym roku szczególnie długo na niego czekaliśmy. Już więc 9 marca od Środy Popielcowej rozpoczniemy ten bardzo doniosły okres.

Czas Wielkiego Postu przyniesie nam, obok zwyczajnych przeżyć związanych ze śpiewem Gorzkich Żali i kazań pasyjnych także nasze Parafialne Rekolekcje Wielkopostne i Rekolekcje Szkolne, w dniach od II Niedzieli Wielkiego Postu, 20 marca do środy 23 marca. Głosić je będzie kapłan ze Zgromadzenia Ojców Oblatów Maryi Niepokalanej z Katowic. Juz tera zachęcam Wszystkich Parafian do godnego przeżycia tego czasu łaski i Bożego Miłosierdzia i wygospodarowania czasu, by wziąć udział w naukach ogólnych w czasie każdej Mszy św. i naukach stanowych po Mszach św. wieczornych.

25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego na pamiątkę Poczęcia Jezusa Chrystusa w łonie Maryi Dziewicy. Jest to okazja do podjęcia, wzorem ubiegłego roku, Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
Życzę owocnego przeżycia czasu, jaki Pan otwiera przed nami w Okresie Wielkiego Postu.