[*]

17 maja br. na spotkaniu rocznikowym zabrakło ks. Marka Łuczaka, który w ostatnie wakacje zastępował ks. Proboszcza w naszej parafii. Z powodu choroby nagle znalazł się w szpitalu. Modliliśmy się o łaskę zdrowia dla niego, jednak Pan Bóg zadecydował inaczej – ks. Marek zmarł w nocy z soboty na niedzielę, tuż przed pielgrzymką mężczyzn i młodzieńców do Piekar…
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

Ks. Marek Łuczak urodził się 15 stycznia 1972 r. w Katowicach. Święcenia kapłańskie przyjął 10 maja 1997 r. Był rezydentem w parafii św. Jana Nepomucena w Bytomiu. Był m.in. konsultorem Rady ds. Społecznych Konferencji Episkopatu Polski, delegatem Arcybiskupa Katowickiego ds. dialogu z Niewierzącymi, asystentem kościelnym Oddziału Okręgowego „Civitas Christiana”, wiceprezesem częstochowskiego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.
Prowadził wykłady zlecone na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego, był profesorem na Wydziale Informatyki i Komunikacji UE, Górnośląskiej Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Kard. Augusta Hlonda w Mysłowicach. Pracę w „Gościu Niedzielnym” rozpoczął w 2002 r. W tym czasie był m.in. szefem działu religii, a od 2005 – kierownikiem „Gościa Katowickiego”. Po „Gościu Niedzielnym” rozpoczął pracę w „Niedzieli”, gdzie powierzono mu stanowisko sekretarza redakcji.

Pamiętajmy o + ks. Marku w naszych modlitwach.