OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2.12.2018

I NIEDZIELA ADWENTU
2 grudnia 2018 r.

• Dziś I Niedziela Adwentu – Niedziela Trzeźwości. Postanowienia abstynencji możemy wpisać do parafialnej księgi trzeźwości. Rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny pod hasłem W mocy Bożego Ducha. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii, a pod kościołem odbędzie się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Oprócz tradycyjnych datków możemy włączyć się w akcję Dzieci Maryi przynosząc ubrania dla biedniejszych od nas – od 2.12 do 9.12 do Kruchty naszego kościoła. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”. Zapraszam na Nieszpory Adwentowe o godz. 14.20 połączone z Nabożeństwem trzeźwościowym.
  • Jak zwykle w centrum adwentowego czuwania będą Msze św. Roratnie – zapraszam codziennie o godz. 17.00.
  • W tym tygodniu w poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, a we wtorek wspomnienie św. Barbary – wszystkich Górników i ich Rodziny zapraszam na Mszę św. o godz. 10.00. W I czwartek grudnia wspominamy św. Mikołaja, a w I piątek św. Ambrożego. W tym dniu od godz. 9.00 odwiedzimy chorych i starszych parafian. Okazja do Spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św. dodatkowo dla dzieci i młodzieży czwartek i piątek od godz. 16.00.
  • W sobotę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – patronalne święto Dzieci Maryi. Msze św. odprawimy o godz. 8.00 i o 17.00. Msza popołudniowa będzie połączona z poświęceniem i wręczeniem medalików dla Dzieci Maryi oraz dla Dzieci Pierwszokomunijnych. Na tę Eucharystię zapraszam także Młodzież naszej parafii – szczególnie przygotowujących się do Bierzmowania i ich Rodziców. Po Mszy św. odbędzie się dla młodzieży, Rodziców  i wszystkich chętnych spotkanie powołaniowe z Siostrami Boromeuszkami.
  • Parafia Suszec zaprasza na Roraty dla dorosłych i młodzieży w piątki o godz. 19.30.
  • Za tydzień kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. O godz. 9.30 zaśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
  • Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym zwłaszcza adwentowy cykl artykułów o darach Ducha św. i o świątecznych prezentach. Jest Apostolstwo Chorych, L’Osservatore Romano, czasopisma misyjne i Karolowy Periodyk.
  • Przy prasie katolickiej można już zaopatrywać się w Świece Caritas (mała w cenie 6 zł, duża – 12 zł) oraz wigilijne opłatki (małe w cenie 3 zł, duże 5 zł).
  • Najbardziej obowiązkowym Ministrantem w listopadzie był Michał Larysz. Gratulujemy i zachęcamy wszystkich do równie gorliwej służby.
  • „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą niedzielę składam Rodzinom: Biolik, Gogol, Gajda i Kluczniok. Dziękuję serdecznie za przygotowanie pięknego wieńca adwentowego i pomoc w wykonaniu adwentowej dekoracji.