OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 22.09.2019

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA
22 września 2019 r.

• Kto w bardzo małej sprawie jest wierny, ten i w wielkiej będzie wierny… Te słowa usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii. Prośmy Ducha Świętego o wierność Panu Bogu na co dzień. Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii – na opłacenie bieżących rachunków oraz na rozpoczęcie prac przy alejce na cmentarzu. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”. Na godz. 14.20 zapraszam na Nieszpory.
  • W czwartek, we wspomnienie św. męczenników Kosmy i Damiana, imieniny obchodzi Ks. Abp Senior Damian Zimoń. Otoczmy go naszą modlitwą. W piątek wspominamy św. Wincentego á Paulo, a w sobotę św. Wacława.
  • W sobotę zapraszam na godz. 9.30 ministrantów, a na godz. 10.00 Dzieci Maryi. Również w sobotę o godz. 15.00 po raz kolejny możemy włączyć się w akcję Koronka na ulicach miast świata. Możemy przyjść do kościoła, możemy pomodlić się przy kapliczkach i krzyżach, albo w naszych domach – zwłaszcza z chorymi i starszymi. Dzwon przypomni nam o tej modlitwie.
  • W następną sobotę, 5.10, odbędzie się Pielgrzymka Nauczycieli do Piekar, a 12.10 Pielgrzymka „Żywego Różańca” do Katedry. Szczegóły tych wydarzeń znajdziemy w gablotce oraz na naszej stronie internetowej.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na WŚSD w Katowicach. W tym dniu zapraszam szczególnie na Mszę św. o godz. 10.00, która będzie odprawiana za zmarłego ks. Proboszcza Edwarda Słupika.
  • Rozpoczęliśmy już przyjmowanie Intencji Mszalnych na rok 2020. Jest jeszcze sporo wolnych terminów – zapraszam do zamawiania. Kancelaria parafialna będzie czynna już tylko w normalnych godzinach. Należy też uregulować opłaty cmentarne.
  • Polecam prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. ciekawa rozmowa z prezydentem Andrzejem Dudą oraz artykuł o książce ks. kard. Konrada Krajewskiego. Jest także Mały Gość Niedzielny, L’Osservatore Romano i czasopisma misyjne.
  • Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Suszcu 27.09 (w piątek)  od godz. 8.00 do 10.00 zaprasza chętnych na uzyskanie świadczenia 500+ dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Pracownicy ZUS udzielą wszelkich potrzebnych informacji. Szczegóły w gablotce.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam 2 Rodzinom Gruszka, Góra i Piszczek.