ARMIA PANA…

W ostatnią środę wakacji, 30 sierpnia 2017 r. odbyła się pielgrzymka Ministrantów naszej Archidiecezji do katowickiej katedry.

W I części (duchowej) była okazja posłuchać konferencji ks. Rafała Skitka, Adorować Najświętszy Sakrament, skorzystać ze spowiedzi świętej oraz przeżyć Uroczystą Eucharystię sprawowaną pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca.

W II części (rekreacyjnej) zrobiono wspólne zdjęcie wszystkich ministrantów na schodach katedry. Były drożdżówki i napoje, wyjątkowy pokaz akrobacji rowerowych w wykonaniu Piotra Bielaka. Ponadto do dyspozycji ministrantów była Fotobudka i symulatory Formuły 1. W ramach edukacji dla bezpieczeństwa na starszych i księży czekał symulator dachowania, alkogogle, refleksomierz czy  symulator zderzeń. Można było kupić misyjne lody, pop corn, watę cukrową, ministranckie gadżety, była możliwość zjazdów na dmuchanym zamku czy zakręcenia „Kołem Szczęścia”.

Pierwszy raz w tym wydarzeniu wzięli udział Ministranci (i jeden kandydat) z naszej Parafii.

Oby wakacyjne rekolekcje i udział w tej pielgrzymce przyczyniły się do jeszcze bardziej gorliwej służby przy ołtarzu.

Wszystkich Ministrantów oraz chętnych do włączenia się w tę Grupę parafialną (zwłaszcza chłopców po I Komunii Św.) zapraszam na pierwszą w nowym Roku Szkolnym zbiórkę, która odbędzie się w sobotę, 9.09.2017 r. o godz. 9.00 w kościele.

Więcej zdjęć można zobaczyć w naszej Galerii.