Beatyfikacja Papieża Jana Pawła II

jp2
„I oto nadszedł oczekiwany dzień; przyszedł szybko,
ponieważ tak podobało się Bogu:
Jan Paweł II jest błogosławiony.”

Te i wiele innych słów usłyszeliśmy w homilii papieża Benedykta XVI podczas Mszy beatyfikacyjnej Jana Pawła II, która miała miejsce na Placu Świętego Piotra w Rzymie 1 maja br., w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

W czasie Mszy Świętej do Papieża Benedykta XVI podeszli papieski wikariusz dla diecezji rzymskiej kardynał Agostino Vallini i postulator procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II ksiądz Sławomir Oder, by poprosić o ogłoszenie papieża błogosławionym. Kardynał Vallini wygłosił po łacinie następującą formułę: „Ojcze Święty, wikariusz generalny Waszej Świątobliwości dla diecezji Rzymu prosi uniżenie Waszą Świątobliwość, by zechciał wpisać w poczet błogosławionych Czcigodnego Sługę Bożego Jana Pawła II, papieża”.

Papież Benedykt XVI wygłosił po łacinie formułę beatyfikacji:
„Spełniając pragnienie naszego brata Agostino kardynała Valliniego, naszego wikariusza generalnego dla diecezji Rzymu, wielu innych braci w episkopacie oraz licznych wiernych, po zasięgnięciu opinii Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych naszą władzą apostolską zgadzamy się, aby Czcigodny Sługa Boży Jan Paweł II, papież, od tej chwili nazywany był błogosławionym, a jego święto obchodzone mogło być w miejscach i zgodnie z regułami ustalonymi przez prawo 22 października każdego roku. W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego”.

Po wygłoszeniu przez papieża Benedykta XVI formuły beatyfikacji Jana Pawła II, na fasadzie bazyliki watykańskiej odsłonięto portret błogosławionego.

W naszej Parafii o godzinie 19:00 odprawiona została Msza św. Dziękczynna za Beatyfikację Ojca Świętego Jana Pawła II. Po niej miało miejsce godzinne czuwanie modlitewne przygotowane przez młodzież z Duszpasterstwa Młodzieżowego naszej Parafii zakończone Apelem Jasnogórskim. W czasie czuwania przypomnieliśmy sobie osobę Jana Pawła II, jego nauczanie. Oddaliśmy cześć błogosławionemu Papieżowi. Skierowaliśmy nasze modlitwy do Boga przez wstawiennictwo błogosławionego Jana Pawła II. Od dnia beatyfikacji Ojciec Święty – świadek wiary, papież znający nasze sprawy, naszą rzeczywistość, może być naszym pośrednikiem na drodze do Boga.

Zdjęcia z Dziękczynnej Mszy Świętej i Czuwania Modlitewnego można zobaczyć w galerii.