Boże Ciało

procW Uroczystość Najświetszego Ciała i Krwi Chrystusa licznie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej polowej, odprawionej w tym roku na boisku przy szkole. Po Mszy Świętej wyruszyliśmy w procesji z Najświętszym Sakramentem. Procesja w Uroczystość Bożego Ciała to swoisty sposób oddania hołdu Chrystusowi Eucharystycznemu, to pochód modlitewny. To publiczne oddanie hołdu Bogu – naszemu Stwórcy. Jest to też radosne wyznanie naszej wiary, wyrażenie podziękowania za otrzymane łaski. Ołtarz polowy będący zarazem pierwszym z czterech ołtarzy Bożego Ciała przygotowali mieszkańcy okolic boiska, kolejne ołtarze przygotowały rodziny Stebel, Gosek i Matejaszczyk. W dni Oktawy Bożego Ciała przez cały tydzień po Mszach Świętych będzie odprawiane tradycyjne nabożeństwo eucharystyczne z procesją wokół kościoła. Zdjęcia można zobaczyć w galerii.