Boże Ciało 2009

11 czerwca obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W czasie Mszy Świętej polowej uświadamialiśmy sobie, jak doskonale w czasie Eucharystii łączą się sprawy Boże ze sprawami ludzkimi. Po Mszy Świętej oddaliśmy publiczny hołd Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie, uczestnicząc w procesji Bożego Ciała.

Ołtarz polowy zbudowany przez rodzinę Michna był jednocześnie pierwszym z czterech tradycyjnych ołtarzy Bożego Ciała. Kolejne ołtarze przygotowane zostały przez rodziny: Grodoń, Sinka i Malcharek.

W całej Polsce uroczystości Bożego Ciała odbywały się pod hasłem programu duszpasterskiego realizowanego w Kościele w Polsce w obecnym roku liturgicznym: „Otoczmy troską życie”. Tak też brzmiało hasło naszego pierwszego ołtarza. Kolejnym przyświecały hasła uzupełniające temat główny: „Otoczmy troską rodzinę”, „Otoczmy troską młodzież” i „Otoczmy troską dzieci”.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa jest doskonałą okazją, by podziękować Jezusowi za dar Eucharystii, by na nowo odkryć jej wartość. Jednocześnie jest to niezwykła forma zaproszenia Jezusa do naszych domów, miejsc pracy, nauki i wypoczynku.