Boże Ciało 2019

W tegorocznej procesji Bożego Ciała rozważaliśmy po raz kolejny obecność i działanie Ducha Świętego w Kościele. W czasie Mszy św. odprawianej obok sklepu przy ulicy Wyzwolenia odkryliśmy, że Eucharystia jest zawsze celebrowana jako „przymierze”, co można określić w sposób prosty jako „wspólnotę z Bogiem i ludźmi”, jako „układ przyjaźni Boga z ludzkością”. Dziękowaliśmy za to, że pełnię darów Ducha otrzymujemy w każdej Komunii św. Jako „pełni Ducha” mamy zatem okazywać się wobec braci jako pełni miłosierdzia. Prosiliśmy, aby każdy z nas w Eucharystii ze szczególną intensywnością wzywał Ducha Świętego, aby pomógł nam rozpoznać i wyznać żyjącego Pana. Przy nowym garażu naszych Strażaków modliliśmy się o to, aby Duch Święty wskrzesił w nas „miłość, radość, pokój, uprzejmość, dobroć, wierność, cierpliwość, łagodność, opanowanie”. W ten sposób będziemy rozszerzać wokół siebie chwałę Boga, a ludzie będą „poznawać”, że Bóg naprawdę istnieje i jest Bogiem jedności. Jednocześnie jesteśmy wezwani do odrzucenia tego, co nas rozdziela, co niszczy miłość wzajemną. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy zbudowali piękne ołtarze, wzięli udział w Eucharystii i procesji, przystroili okna swoich domów oraz w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tej Uroczystości. Niech to publiczne wyznanie naszej wiary umocni w nas nadzieję i mobilizuje każdego dnia do czynnej miłości.

Więcej zdjęć niebawem pojawi się w Galerii.