Dożynki 2012

IMG_51342 września przeżywaliśmy w naszej Parafii uroczystości dożynkowe. O godzinie 12:30 z domu Starostów tegorocznych dożynek – Państwa Anny i Sebastiana Garus – wyruszył w kierunku kościoła barwny korowód dożynkowy, który prowadziła orkiestra dęta. Niosących symboliczny bochen chleba oraz wino Starostów powitał przed kościołem Ksiądz Proboszcz Edward Słupik. O godzinie 13:00 rozpoczęła się uroczysta Msza Święta dziękczynna. Wspólnie dziękowaliśmy dobremu Bogu i ludziom za plony ziemi i owoce pracy. Dożynki są doskonałą okazją, by okazywać dobremu Bogu wdzięczność za chleb powszedni, a także do przypomnienia, jak ciężka jest praca na roli i jak często jest ona niedoceniana.
Po Mszy Świętej nastąpił przemarsz korowodu dożynkowego na boisko, gdzie miały miejsce tradycyjne obrzędy dożynkowe. Zdjęcia można zobaczyć w  galerii.