Duszpasterstwo Młodzieżowe

„Wy jesteście nadzieją Kościoła i świata – wy jesteście moją nadzieją”

– mówił o młodych papież Jan Paweł II.

Odpowiedzią na te słowa jest inicjatywa młodzieży naszej parafii. Młodzi, zainteresowani sprawami wiary i religii, czujący potrzebę bycia razem w zorganizowanej grupie pragną stworzyć w naszej parafii Duszpasterstwo Młodzieżowe szkół średnich i gimnazjalnych.

Podstawowymi elementami budującymi wspólnotę będą:

• Eucharystia (msze święte młodzieżowe raz w miesiącu w terminie wcześniej podanym)
  • Modlitwa wspólnotowa (czuwania, adoracje Najświętszego Sakramentu)
  • Spotkania formacyjne (w każdą środę – od najbliższej 4 listopada – po wieczornej mszy świętej)

Duszpasterstwo ma służyć lepszemu poznaniu Boga, Pisma Świętego, a także umocnieniem więzi młodzieży. W czasie spotkań poruszane będą tematy dotyczące wiary i życia codziennego. Nie zabraknie śpiewu, a także wspólnej zabawy.

ZAPRASZAMY MŁODZIEŻ GIMNAZJALNĄ I PONADGIMNAZJALNĄ !!!

Nie bójcie się spróbować. Kościół potrzebuje Waszego młodzieńczego entuzjazmu, radości, którą mają w sobie młodzi.