Dziękczynienie za plony

26 sierpnia 2018 r. w Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej dziękowaliśmy Panu Bogu za tegoroczne, bardzo obfite plony, spokojny czas żniw i dobrą pogodę, która pracom rolników towarzyszyła.
Pogoda nieco popsuła się na samą Uroczystość Dożynkową, ale przez to tym bardziej mogliśmy docenić, jaka piękna była wcześniej. Drobny deszczyk nie zniechęcił jednak mieszkańców Kryr i w radosnym korowodzie wyruszyliśmy ze „Świerkotówki” do kościoła parafialnego. Tam w Eucharystii wyraziliśmy naszą wdzięczność Stwórcy za nieustanną opiekę nad swoim stworzeniem.

Wielkie podziękowania należą się także tym, którzy przyczynili się do przygotowania i uświetnienia naszych Dożynek. Dziękuję przede wszystkim Starostom – Bożenie i Pawłowi Świerkot oraz całej ich rodzinie i wszystkim współpracownikom. Za przyjęcie nas w swoim domu, za piękne dekoracje w świątyni, za życzliwe i prawdziwie gospodarskie przewodniczenie całej uroczystości. Dziękuję również Panu Sołtysowi i Radzie Sołeckiej, Orkiestrze, Organiście, Służbie Liturgicznej, Pocztom Sztandarowym, Paniom i dziewczętom w strojach regionalnych, młodzieży i dzieciom również w pięknych strojach, którzy nieśli Koronę Żniwną i symboliczne kosy. Dziękuję Strażakom – za czuwanie nad bezpieczeństwem i udostępnienie Remizy. Zespołowi INOX, który dynamicznie przygrywał do tanecznej zabawy i nawet pozwolił pograć… Proboszczowi. Dziękuję wszystkim Parafianom, którzy wsparli to zacne dzieło i bawili się kulturalnie do późnych godzin nocnych.

Pielęgnujmy wszyscy tę piękną tradycję i przekazujmy młodemu pokoleniu naturalną potrzebę dziękowania Panu Bogu i ludziom za wszelkie dobro. Oby telewizory, komputery czy smartfony nie przeszkodziły nam nigdy w celebrowaniu tej pięknej, wspólnotowej uroczystości…

Więcej zdjęć można obejrzeć w Galerii.