INTENCJE MSZALNE – 8.12.2019 – 15.12.2019

II NIEDZIELA ADWENTU – 8.12
UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP
  7.30 – Za zmarłego ks. Tarsycjusza Sinka, jego rodziców Helenę i Ludwika oraz zmarłe rodzeństwo.
10.00 – W intencji Parafian.
13.30 – Za zmarłą matkę Katarzynę Pojda w 3 rocznicę śmierci oraz jej zmarłego męża Benicjusza i zmarłych dziadków z obu stron.
14.20 – Nieszpory.

PONIEDZIAŁEK        9.12
17.00W intencji wszystkich Dzieci Maryi oraz w intencji Młodzieży naszej Parafii.

WTOREK                   10.12
17.00 – Za zmarłą żonę Genowefę Zielonka z okazji Urodzin.

ŚRODA                       11.12
17.00 – Za zmarłego męża Stanisława Sinka oraz zmarłych rodziców z obu stron – Sinka i Dajka.

CZWARTEK               12.12
17.00 – Za zmarłego męża Jana, brata Cypriana, rodziców Waleskę i Ludwika Orlewicz, zmarłych teściów Martę i Antoniego Gaszczyk oraz zmarłych z pokrewieństwa.

PIĄTEK                       13.12 – Wspomnienie św. Łucji
17.00 – Za zmarłych rodziców Łucję i Jana Janduda oraz pokrewieństwo z dwóch stron.

SOBOTA                     14.12 – Wspomnienie św. Jana od Krzyża
17.00 – Za zmarłych rodziców Anielę i Karola Pająk, Piotra i Katarzynę Gładysz oraz siostrę Krystynę.

III NIEDZIELA ADWENTU – 15.12
GAUDETE – NIEDZIELA RADOŚCI
  7.30 – Za zmarłą matkę Łucję Goczoł, dziadków Kolon i Goczoł oraz zmarłych z pokrewieństwa.
10.00 – Za zmarłych z rodzin Paszek, Folek i Karetta.
13.30 – W intencji Parafian.
14.20 – Nieszpory.

INTENCJE MSZALNE – 1.12.2019 – 8.12.2019

I NIEDZIELA ADWENTU            1.12
  7.30 – Za zmarłych Stanisława i Annę Folek, córkę Anielę, zmarłe rodzeństwo oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
10.00 – W intencji Parafian.
13.30 – W intencji rocznych dzieci – Klary Marii KlimekKlary Anastazji Utrata oraz o Boże błogosławieństwo dla ich rodziców, chrzestnych i całych ich rodzin.
14.20 – Nieszpory.

PONIEDZIAŁEK        2.12
17.00 – Za zmarłych dziadków Franciszkę i Franciszka Zmełty, zmarłych chrzestnych i zmarłych z pokrewieństwa.

WTOREK           3.12 – Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego
17.00 – Za zmarłych rodziców Helenę i Antoniego Waleczek, Jana i Gertrudę Garus, brata Ambrożego i zmarłych z pokrewieństwa.

ŚRODA               4.12 – Wspomnienie św. Barbary
10.00 – Do Bożej Opatrzności, za wstawiennictwem Matki Bożej, św. Karola Boromeusza i św. Barbary w intencji wszystkich Górników z naszej Parafii i ich rodzin oraz za zmarłych górników.
17.00 – W pewnej intencji.

I CZWARTEK   5.12
  8.00 – Do Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana z prośbą o nowe powołania.
17.00 – Za zmarłą Joannę Matejaszczyk – intencja od koleżanek i kolegów z firmy Vertex.

I PIĄTEK           6.12 – Wspomnienie św. Mikołaja
  8.00 – W intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.
17.00Za zmarłych rodziców Marię i Roberta Warzecha, Jadwigę i Józefa Tomecki, zmarłego męża Tadeusza, córkę Grażynę i zmarłych z pokrewieństwa.

I SOBOTA          7.12 – Wspomnienie św. Ambrożego
  8.00 – W intencji czcicieli Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
17.00 – Za zmarłą córkę i siostrę Barbarę Czerwińską.

II NIEDZIELA ADWENTU – 8.12
  7.30 – Za zmarłego ks. Tarsycjusza Sinka, jego rodziców Helenę i Ludwika oraz zmarłe rodzeństwo.
10.00 – W intencji Parafian.
13.30 – Za zmarłą matkę Katarzynę Pojda w 3 rocznicę śmierci oraz jej zmarłego męża Benicjusza i zmarłych dziadków z obu stron.
14.20 – Nieszpory.

INTENCJE MSZALNE – 24.11.2019 – 1.12.2019

NIEDZIELA                24.11
UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA
KRÓLA WSZECHŚWIATA
  7.30 – W intencji Parafian.
10.00 – Za zmarłego Ks. Proboszcza Edwarda Słupika w 3 rocznicę śmierci.
13.30 – Za zmarłą Joannę Matejaszczyk – od biura Przetwórstwa Tworzyw.
14.20 – Nieszpory.

PONIEDZIAŁEK        25.11
17.00 – Za zmarłych Jana i Paulinę Świerkot.

WTOREK                   26.11
  8.00 – Za zmarłą Joannę Matejaszczyk – od Barbary i Antoniego Janusz.

ŚRODA                       27.11
17.00 – Za zmarłego Karola Nowoczek w 1 rocznicę śmierci.

CZWARTEK               28.11
17.00 – Za zmarłych rodziców Sylwestra i Elżbietę Stryjniak, siostrę Krystynę Pastuszka i siostrzeńca Macieja Pastuszka.

PIĄTEK                       29.11
17.00 – Za zmarłą synową Joannę Matejaszczyk oraz zmarłych z pokrewieństwa.

SOBOTA                     30.11
Święto św. Andrzeja, Apostoła
17.00 – Za zmarłą Jadwigę Nowak w 1 rocznicę śmierci, męża Rudolfa i brata Zygmunta.

I NIEDZIELA ADWENTU           1.12
  7.30 – Za zmarłych Stanisława i Annę Folek, córkę Anielę, zmarłe rodzeństwo oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
10.00 – W intencji Parafian.
13.30 – W intencji rocznych dzieci – Klary Marii KlimekKlary Anastazji Utrata oraz o Boże błogosławieństwo dla ich rodziców, chrzestnych i całych ich rodzin.
14.20 – Nieszpory.

Wolne Intencje 2020

Styczeń:
1 7 9 10 11 13 15 21 28
Luty:
4 25 26
Marzec:
3 10 24 29 31
Kwiecień:
1 5 12 13 14 21
Maj:
21 24 25
Czerwiec:
2 7 9 11 19 23
Lipiec:
7 13 14 19 21 22 26 27 29 30 31
Sierpień:
2 4 9 11 15 16 18 23 24 25 27 30
Wrzesień:
8 15
Październik:
11 25
Listopad:
1 2 3 8 15 17 18 23 24 29 30
Grudzień:
1 3 13 20 22 23 25 26 27 28 29 30

Kolor czerwony – niedziele i uroczystości.

INTENCJE MSZALNE – 17.11.2019 – 24.11.2019

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.11Światowy Dzień Ubogich
DZIEŃ MUZYKI LITURGICZNEJ
  7.30 – Za zmarłych rodziców Pelagię i Józefa Janosz, Agnieszkę i Ludwika Gajda, zmarłych z pokrewieństwa Kukla – Janosz, Trójca – Gajda.
10.00 – W intencji Organistów, Psałterzystów i Muzyków Kościelnych.
13.30 – Za zmarłą Joannę Matejaszczyk – od koleżanek: Katarzyny, Sylwii, Agnieszki, Joanny i Sylwii.
14.20 – Nieszpory.

PONIEDZIAŁEK        18.11 – Wsp. bł. Karoliny Kózkówny
17.00 – Za zmarłego ojca Stanisława Grodoń na pamiątkę Rocznicy Urodzin ze wspomnieniem żony Gertrudy.

WTOREK                   19.11
  8.00 – Za zmarłą Joannę Matejaszczyk – od koleżanek i kolegów z pracy brata Rafała.

ŚRODA                       20.11
Wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego
17.00 – Za zmarłego męża Teodora Gamoń w rocznicę śmierci oraz zmarłych z pokrewieństwa Blaut i Gamoń.

CZWARTEK               21.11 – Wspomnienie Ofiarowania NMP
17.00Za zmarłego Marcina Sojkę w 1 rocznicę śmierci, ze wspomnieniem zmarłych dziadków Poloczek – Sojka.

PIĄTEK              22.11 – Wspomnienie św. Cecylii i św. Tarsycjusza
17.00 W intencji wszystkich Ministrantów naszej Parafii oraz wszystkich troszczących się o piękno liturgii: Organistów, Lektorów i Psałterzystów.

SOBOTA                    23.11
14.00 – Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Łucji Gałuszka z okazji 95 Rocznicy Urodzin.
17.00 – Za zmarłą żonę Alicję Muras w 7 rocznicę śmierci.

NIEDZIELA                24.11
UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
  7.30 – W intencji Parafian.
10.00 – Za zmarłego Ks. Proboszcza Edwarda Słupika w 3 rocznicę śmierci.
13.30 – Za zmarłą Joannę Matejaszczyk – od biura Przetwórstwa Tworzyw.
14.20 – Nieszpory.

INTENCJE MSZALNE – 10.11.2019 – 17.11.2019

NIEDZIELA                10.11
UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA
KU CZCI ŚW. KAROLA BOROMEUSZA
  7.00 – Za zmarłych Parafian polecanych w wypominkach.
  9.00 – Za zmarłą Joannę Matejaszczyk – od dzieci z klasy IIIa i ich rodziców.
11.00 SUMA ODPUSTOWAw intencji Parafian.
15.00 Uroczyste Nieszpory Odpustowe.

PONIEDZIAŁEK        11.11 – Wspomnienie św. Marcina z Tours
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
  8.00 – W intencji Ojczyzny.
17.00 – Za zmarłego brata Henryka Świerkot.

WTOREK                   12.11 – Wspomnienie św. Jozafata
  8.00 – Za zmarłych rodziców Walerię i Emanuela oraz za zmarłych z rodzin Maśka i Caputa.

ŚRODA                       13.11
Wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna
17.00 – Za zmarłych rodziców Martynę i Edwarda Pastuszka, Marię i Ryszarda Szendzielorz, szwagra Antoniego oraz zmarłych dziadków.

CZWARTEK               14.11
17.00 – Za zmarłego męża Ryszarda Paszek, rodziców Gertrudę i Józefa, braci Stanisława i Karola oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

PIĄTEK                       15.11
17.00 – Za zmarłego męża Józefa Paździor w rocznicę śmierci, zmarłych z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.

SOBOTA                     16.11
17.00 – Za zmarłego męża Henryka Świerkot i zmarłego teścia.

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.11Światowy Dzień Ubogich
DZIEŃ MUZYKI LITURGICZNEJ
  7.30 – Za zmarłych rodziców Pelagię i Józefa Janosz, Agnieszkę i Ludwika Gajda, zmarłych z pokrewieństwa Kukla – Janosz, Trójca – Gajda.
10.00 – W intencji Organistów, Psałterzystów i Muzyków Kościelnych.
13.30 – Za zmarłą Joannę Matejaszczyk – od koleżanek: Katarzyny, Sylwii, Agnieszki, Joanny i Sylwii.
14.20 – Nieszpory.

INTENCJE MSZALNE – 3.11.2019 – 10.11.2019

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 3.11
  7.30 – Za zmarłych rodziców Zofię i Stanisława Pustelnik, teściów Józefę i Augustyna Kudła, brata Tadeusza, siostrę Annę szwagrów i zmarłych z pokrewieństwa.
10.00 – W intencji dziecka przyjmującego Chrzest św. – Łukasza Dominika Orlik oraz o błogosławieństwo Boże dla jego rodziców, chrzestnych i dla całej jego rodziny.
13.30 – Za zmarłą Joannę Matejaszczyk – od koleżanek i kolegów z klasy SP nr 10.
14.20 – Nabożeństwo Różańcowe za zmarłych.

PONIEDZIAŁEK        4.11 – Wspomnienie św. Karola Boromeusza
17.00 – Za zmarłą Joannę Matejaszczyk – od rodziny Paszek.

WTOREK                   5.11
17.00 – Za zmarłego ojca Tadeusza Orlik z okazji urodzin oraz zmarłych z rodzin Orlik, Perlega, Wróbel i Foks.

ŚRODA                       6.11
17.00 – Za zmarłych rodziców Helenę i Floriana Kubica i zm. brata ks. Jana.

I CZWARTEK            7.11
  8.00 – Do Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana z prośbą o nowe powołania.
17.00 – Za zmarłych rodziców Gerarda i Gertrudę Klose.

PIĄTEK                       8.11
17.00 – Za zmarłą Joannę Matejaszczyk – od pracowników Zakładu Napraw Taboru w Zabrzegu-Czarnolesiu.

SOBOTA                     9.11
Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
17.00 – Za zmarłych rodziców Łucję i Ludwika Janduda, Magdalenę i Pawła Zmorzyk, syna Marka, 2 siostry, 3 szwagrów oraz zmarłych krewnych.

NIEDZIELA                10.11
UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA
KU CZCI ŚW. KAROLA BOROMEUSZA
  7.00 – Za zmarłych Parafian polecanych w wypominkach.
  9.00 – Za zmarłą Joannę Matejaszczyk – od dzieci z klasy IIIa i ich rodziców.
11.00 SUMA ODPUSTOWAw intencji Parafian.
15.00 Uroczyste Nieszpory Odpustowe.

INTENCJE MSZALNE – 27.10.2019 – 3.11.2019

NIEDZIELA                  27.10                            
ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO
  7.30 – Za zmarłych dwóch ojców Narcyza Basta, Józefa Kristof, dwie zmarłe żony Gertrudę i Marię oraz zmarłe rodzeństwo.
10.00 – W intencji pewnej Rodziny.
13.30 – W intencji Parafian.
14.20 – Nabożeństwo Różańcowe.

PONIEDZIAŁEK 28.10 Święto św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza
17.00 – Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Patrycji i Zbigniewa Smołka.

WTOREK                     29.10
17.00 – Za zmarłych rodziców Pelagię i Augustyna Klimek, brata Józefa oraz zmarłych z pokrewieństwa Klimek i Czembor.

ŚRODA                        30.10
Święto rocznicy poświęcenia Kościoła Katedralnego w Katowicach
17.00 – Za zmarłych członków Róży Różańcowej pana Józefa Goraus.

CZWARTEK                 31.10
15.00 – Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie na dalsze lata życia dla Wandy Świerkot z okazji 90 Rocznicy Urodzin.
17.00 – Za zmarłą Marię Nowoczek w 20 rocznicę śmierci oraz zmarłego męża, syna i synową.

I PIĄTEK                     1.11 Uroczystość Wszystkich Świętych
  7.30 – Za zmarłą Władysławę Wojtas w 1 rocznicę śmierci i zm. ojca Stanisława.
10.00 – Za zmarłego ojca Stanisława Zimnol.
13.30 – Za zmarłego ojca Jana Paszka w 6 rocznicę śmierci, ze wspomnieniem zmarłej żony Gertrudy Paszek.
14.20 Nieszpory za Zmarłych. Procesja i nabożeństwo na cmentarzu.

I SOBOTA                    2.11 – Dzień Zaduszny
  8.00 – W intencji czcicieli Niepokalanego Serca NMP oraz za wszystkich wiernych zmarłych.
16.00 – Za zmarłych rodziców Annę i Józefa Poloczek, Hildegardę i Alfreda Sojka, zmarłych dziadków, zmarłego Marcina Sojkę, Józefa Młotek oraz zmarłych z pokrewieństwa.
17.15Nabożeństwo Różańcowe za zmarłych.
18.00 – Za zmarłą Joannę Matejaszczyk w 30 dniu po śmierci.

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 3.11
  7.30 – Za zmarłych rodziców Zofię i Stanisława Pustelnik, teściów Józefę i Augustyna Kudła, brata Tadeusza, siostrę Annę szwagrów i zm. z pokrewieństwa.
10.00 – W intencji dziecka przyjmującego Chrzest św. – Łukasza Dominika Orlik oraz o błog. Boże dla jego rodziców, chrzestnych i dla całej jego rodziny.
13.30 – Za zmarłą Joannę Matejaszczyk – od koleżanek i kolegów z klasy SP nr 10.
14.20 – Nabożeństwo Różańcowe za zmarłych.

INTENCJE MSZALNE – 20.10.2019 – 27.10.2019

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.10 – Światowy Dzień Misyjny
  7.30 – Za zmarłego męża Kazimierza, rodziców Ludwika i Jadwigę Czardybon, Jana i Gertrudę Garus, brata Ambrożego i zmarłych z pokrewieństwa.
10.00 – Za zmarłych rodziców Ludwika i Matyldę Ksiądz i zm. brata Piotra.
13.30 – Za zmarłego Jana Folek w 30 dniu po śmierci.
14.20 – Nabożeństwo Różańcowe.

PONIEDZIAŁEK        21.10
13.00 – Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie na dalsze lata życia dla Gertrudy Kokot z okazji 80 Rocznicy Urodzin.
18.00 – Za zmarłych rodziców Halinę i Norberta Forreiter oraz zmarłą synową Lucynę Forreiter.

WTOREK                   22.10 – Wspomnienie św. Jana Pawła II
18.00 – Za zmarłych członków Róży Różańcowej pani Marii Świerkot.

ŚRODA                       23.10
18.00 – Za zmarłych rodziców Stanisława i Marię Kłósko.

CZWARTEK               24.10
18.00 – Za zmarłych rodziców Leokadię i Alojzego Tyrna, syna Henryka, Rozalię i Jana Siuta, syna Jana oraz zmarłych z pokrewieństwa Tyrna, Siuta i Pojda.

PIĄTEK                      25.10
18.00 – Za zmarłego syna Zygmunta Sodzawicznego w rocznicę śmierci, ojców Gerarda i Józefa oraz zmarłych z rodzin Pawełek, Paździor i Sodzawiczny.

SOBOTA                    26.10
15.00 – Za zmarłą Gertrudę Grodoń w 1 rocznicę śmierci.
17.00 – Za zmarłych rodziców Łucję i Franciszka Cepok, Tomasza i Matyldę Klimek i zmarłych z pokrewieństwa. ZMIANA CZASU...

NIEDZIELA                27.10                           
ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO
  7.30 – Za zmarłych dwóch ojców Narcyza Basta, Józefa Kristof, dwie zmarłe żony Gertrudę i Marię oraz zmarłe rodzeństwo.
10.00 – W intencji pewnej Rodziny.
13.30 – Msza św. chrzcielna.
14.20 – Nabożeństwo Różańcowe.

INTENCJE MSZALNE – 13.10.2019 – 20.10.2019

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.10      
XIX DZIEŃ PAPIESKI – Wstańcie, chodźmy!
  7.30 – Za duszę zmarłego Jana Folek – intencja od rodziny Siudak z Czechowic-Dziedzic.
10.00 – Za zmarłego ks. Proboszcza Józefa Gurowicza w rocznicę śmierci.
13.30 – W intencji dziękczynno-błagalnej z okazji Urodzin.
14.20 – Nabożeństwo Różańcowe.
20.00 – W intencji Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej.

PONIEDZIAŁEK        14.10
18.00 – Za zmarłych nauczycieli, pracowników i uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kryrach.

WTOREK                    15.10 – Wspomnienie św. Teresy od Jezusa
18.00 – Za zmarłą matkę Marię Janduda, ojca Joachima Kojzar, zmarłych dziadków i pokrewieństwo.

ŚRODA                        16.10 – Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej
18.00 – Za zmarłą Jadwigę Wróbel w 5 rocznicę śmierci oraz zmarłych z rodzin Wróbel i Foks.

CZWARTEK               17.10
Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego
18.00 – Za zmarłych ojców Józefa Ziebura, Józefa Śnieżek, zmarłą matkę Marię oraz zmarłych dziadków.

PIĄTEK                       18.10 Święto św. Łukasza, Ewangelisty
18.00 – Za zmarłego męża Izydora Macoń w 8 rocznicę śmierci, zmarłych teściów i ich dzieci.

SOBOTA                      19.10
15.001. W intencji dziecka przyjmującego sakrament Chrztu św. Karola Arkadiusza Kuczera oraz o błogosławieństwo Boże dla jego rodziców, chrzestnych i dla całej jego rodziny.
2. W podziękowaniu za dzieci w rodzinach Pastuszka, Sikora, Kopala i Kuczera, z prośbą, by wzrastały w mądrości i w łasce, u Boga i u ludzi.
17.00 – Za zmarłego ojca Rufina Gruszka w 18 rocznicę śmierci i zmarłą matkę Teresę.

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.10 – Światowy Dzień Misyjny
  7.30 – Za zmarłego męża Kazimierza, rodziców Ludwika i Jadwigę Czardybon, Jana i Gertrudę Garus, brata Ambrożego i zmarłych z pokrewieństwa.
10.00 – Za zmarłych rodziców Ludwika i Matyldę Ksiądz i zm. brata Piotra.
13.30 – Za zmarłego Jana Folek w 30 dniu po śmierci.
14.20 – Nabożeństwo Różańcowe.