Modlitwa na Cmentarzu

W Uroczystość Wszystkich Świętych, po tradycyjnych Nieszporach Żałobnych, procesja z kościoła udała się na Parafialny Cmentarz. Tam przy pięciu stacjach modliliśmy się za naszych bliskich zmarłych: za Kapłanów; za Rodziców, krewnych i przyjaciół; za zmarłych Parafian; za wszystkich wiernych zmarłych oraz za wszystkich obecnych na cmentarzu. Na zakończenie wezwaliśmy orędownictwa Matki Bożej i przyjęliśmy Boże błogosławieństwo.
Wierni którzy pobożne nawiedzili kościół, odmówili Ojcze nasz i Wierzę oraz modlitwę w intencji Ojca Świętego, przystąpili do spowiedzi i przyjęli Komunię Św. oraz zachowali wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu mogli zyskać odpust zupełny.
Możemy również dostąpić tej łaski przez nawiedzenie cmentarza w dniach od 1 do 8 listopada połączone z modlitwą – choćby tylko w myśli – za zmarłych (odpust może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu cierpiące). Korzystajmy z tej sposobności, aby wypraszać naszym bliskim zmarłym pełną radość Nieba.

Więcej zdjęć można obejrzeć w Galerii