Nabożeństwa Fatimskie

N a b o ż e ń s t w a    F a t i m s k i e
–  od 13 maja do 13 października

mb-fatimska

„Wezwanie Maryi nie jest jednorazowe. Jest otwarte ku coraz nowym pokoleniom. Ku coraz nowym >>znakom czasu<<. Trzeba do niego wciąż powracać. Podejmować je wciąż na nowo."

Jan Paweł II, Fatima, 13.V.1982 r.

Pokutne Nabożeństwo Fatimskie, zwane także „Różańcem Pokutnym”, nawiązuje do objawień Matki Bożej w Fatimie. Ma charakter ekspiacyjny i obejmuje wspólne odmawianie Różańca. Każdorazowo odmawia się jedną z czterech jego części.

Nabożeństwo Fatimskie jest odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Wyzwala gorącą modlitwę, rodzi radość ze spotkania z Maryją, która prowadzi lud do Swojego Syna. Wieczorna procesja ze świecami i figurą Matki Bożej przypomina Fatimę i to, co się tam działo w czasie objawień Łucji oraz Hiacyncie i Franciszkowi – dziś już błogosławionym.

Nabożeństwo Fatimskie uczy nas codziennego trwania w zjednoczeniu z Chrystusem, poprzez stanie przy Sercu Maryi. Ona ogarnia nas swoim Niepokalanym Sercem i uczy żyć tym, czego pragnie od nas Bóg.

„O, błogosławiony różańcu Maryi, słodki łańcuchu, który łączysz nas z Bogiem; (…) wieżo ocalenia od napaści piekła. (…) Nigdy cię już nie porzucimy. Będziesz nam pociechą w godzinie konania…”.

Z listu apostolskiego Ojca Świętego Jana Pawła II

Rosarium Virginis Mariae

Zdjęcia z pierwszego w tym roku nabożeństwa fatimskiego odprawionego w naszej Parafii można zobaczyć w galerii.