Najnowsze zarządzenia

Ks. Abp apeluje o pomoc powodzianom na Podkarpaciu.
5.07.2020 r. odbędzie się zbiórka pod kościołem.
Pełny tekst apelu poniżej:

Apel Abpa

Apostolstwo Chorych zaprasza do duchowego uczestnictwa w 55. Pielgrzymce Apostolstwa Chorych na Jasną Górę za pośrednictwem transmisji telewizyjnej. Mszy Świętej 6 lipca, we wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych, o godz. 11.00 przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc. Eucharystia będzie transmitowana przez telewizję publiczną, TVP 3.

Jak informowaliśmy w komunikacie z dnia 15 czerwca br., w związku z pozytywnym wynikiem na COVID-19 u jednej z osób pracujących w Kurii Metropolitalnej w Katowicach, stosownie do obowiązujących przepisów i zarządzeń służb sanitarno-epidemiologicznych, kwarantanną zostali objęci pracownicy Kurii, którzy mieli bezpośredni kontakt ze wspomnianą osobą.

W celu jak najszybszego zidentyfikowania innych ewentualnych źródeł przekazywania infekcji, wspomniani pracownicy zostali poddani badaniom na obecność SARS-CoV-2. W wyniku tych badań okazało się, że chorobę przechodzi bezobjawowo jeden z biskupów pomocniczych archidiecezji katowickiej (bp Grzegorz Olszowski). W konsekwencji sanepid nakazał zastosowanie dozoru sanitarnego także wobec osób, które miały z nim bezpośredni kontakt.

Zaistniałą sytuację i jej rozwój nadzoruje i monitoruje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach. Jej decyzją kwarantanną zostali objęci także Metropolita katowicki, Biskupi pomocniczy, Arcybiskup Senior i inni.

O sytuacji epidemiologicznej abp Wiktor Skworc poinformował Nuncjaturę Apostolską w Warszawie. W przesłanej odpowiedzi Nuncjusz Apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio podziękował za informacje o podjętych działaniach i przekazał życzenia „zdrowia, z nadzieją na szybkie ustabilizowanie sytuacji w katowickiej Kurii Metropolitalnej”. Kuria pozostaje nieczynna do odwołania.

W najnowszym dokumencie z dnia 18 czerwca br., który został przesłany do parafii archidiecezji katowickiej, abp Skworc zachęcił do modlitwy w intencji wszystkich chorych i zmagających się ze skutkami pandemii COVID-19. Ponadto po raz kolejny zwrócił się z apelem „o konsekwentne i wytrwałe stosowanie się do zaleceń sanitarnych”. Poniżej pełna treść zarządzenia oraz apel o modlitwę za przedsiębiorców:

Zarządzenie Abpa

Apel Abpa

Propozycje na wakacje w dobie pandemii…

W tym roku są jeszcze wolne intencje mszalne
TYLKO w następujących terminach:

Lipiec: 31               Sierpień: 2 9 15 18 30 31
Wrzesień: 15         Listopad: 3 8 17 29 30
Grudzień: 1 3 20 22 25 26 27 28 29 30

Kolor czerwony – niedziele i uroczystości.