Niedziela Misyjna

W przedostatnią niedzielę października, już od 91 lat, obchodzony jest w Światowy Dzień Misyjny. Katolicy wspierają modlitewnie i materialnie młode Kościoły na terytoriach misyjnych. Również i nasza Parafia włączyła się w to dzieło. W czasie nabożeństwa różańcowego przygotowanego przez młodzież wsłuchiwaliśmy się w modlitwę Zdrowaś Maryjo wypowiadaną w różnych językach świata (hebrajskim, włoskim, chińskim, rosyjskim i łacińskim). Także kolekta tego dnia przeznaczona była na potrzeby misji. Na świecie pracuje 350 tys. misjonarzy i misjonarek, z czego 2032 to Polacy, rozsiani na misjach w 97 krajach na wszystkich kontynentach. Pamiętajmy o nich w modlitwie, nie tylko w rozpoczętym tygodniu misyjnym.