OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 01.07.2018

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA
1 lipca 2018 r.

• Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”! Na godz. 14.20 zapraszamy na niedzielne Nieszpory.
  • We wtorek przypada święto św. Tomasza, Apostoła, a w piątek wspomnienie bł. Teresy Ledóchowskiej.
  • W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Chorych i starszych parafian odwiedzimy w piątek, 6 lipca od godz. 9.00. W razie nieobecności osób stale przyjmujących kapłana lub w przypadku nowych osób, prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii do środy.
  • Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy, by przygotowali na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych – zwłaszcza udział w niedzielnej Mszy św.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Będzie to druga niedziela miesiąca – o godz. 9.30 zaśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
  • W tym tygodniu kancelaria parafialna zasadniczo będzie nieczynna, pilne sprawy można będzie załatwić po Mszy św.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. pierwszy odcinek wakacyjnego cyklu Na skraju Polski oraz artykuły o naszym nowym biskupie pomocniczym – Grzegorzu Olszowskim. Jest wakacyjny Mały Gość Niedzielny, nasza parafialna gazetka, Apostolstwo Chorych oraz czasopisma misyjne – ze specjalnym dodatkiem dla dzieci.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam przedstawicielom Rodzin: Samulczyk, Świerkot, Wesołek i Kołodziej. Dziękuję serdecznie panu Januszowi Stebel i jego pomocnikom, którzy wykonali część nowego ogrodzenia przy parkingu.
  • Parafianom i Gościom życzymy wiele Bożego błogosławieństwa na czas wakacji. Dobrej pogody, bezpiecznych podróży, zdrowia i spokojnego wypoczynku. Nie zapominajmy w tym okresie o modlitwie i niedzielnej Eucharystii.