OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 02.09.2018

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA
2 września 2018 r.

• Dziś w Katedrze o godz. 14.00 odbędzie się powakacyjny Dzień Skupienia Ruchu Światło-Życie. W Suszcu lokalna społeczność będzie przeżywać Sołecko-Gminne Dożynki, które rozpocznie Msza św. o godz. 13.00.
  • Kolekta dzisiejsza będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • W tym tygodniu w poniedziałek wspominamy św. Grzegorza Wielkiego, w środę św. Matkę Teresę z Kalkuty, a w sobotę Święto Narodzenia NMP.
  • W poniedziałek o godz. 8.00 będzie odprawiona uroczysta Msza św. na rozpoczęcie nowego Roku Szkolnego 2018/2019. W czasie tej Eucharystii chcemy szczególnie powitać Pierwszoklasistów, którym poświęcimy tornistry. Proszę, aby rodzice pomogli dzieciom dostarczyć je do kościoła. Msza św. dla młodzieży w piątek o godz. 20.00. Zapraszam wszystkich, a szczególnie klasy VIII i III Gimnazjum, które będą przygotowywać się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  • W tym tygodniu przypadają także I czwartek i piątek miesiąca. Chorych i starszych parafian odwiedzimy w piątek, 7 września, od godz. 9.00. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. Dla dzieci w czwartek i piątek od godz. 17.00, dla młodzieży w piątek od godz. 19.15.
  • W sobotę na godz. 9.00 zapraszam Ministrantow, a na 10.00 Dzieci Maryi.
  • W przyszłą niedzielę parafia Radostowice zaprasza na Odpust ku czci Imienia Maryi – suma o godz. 11.00, a nieszpory o godz. 15.00. U nas nieszporów nie będzie, ale o godz. 9.30 jak zwykle zaśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Odbędzie się również pielgrzymka do sanktuarium NMP w Pszowie, a parafia Podwyższenia Krzyża Św. w Pszczynie zaprasza na Festyn – szczegóły na plakacie w gablotce. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. ciekawa relacja z wizyty papieża Franciszka w Irlandii oraz artykuł o prowadzonym przez Ducha Św. żywym Kościele. Jest także Mały Gość Niedzielny z bezpłatnym kalendarzem na rok szkolny, Apostolstwo Chorych, Karolowy Periodyk oraz nowe czasopisma misyjne.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Gajda, Piszczek i Urbaniec.
  • Dziękuję raz jeszcze Starostom i wszystkim ich współpracownikom za przygotowanie naszych Uroczystości Dożynkowych. Szczegółowe podziękowania – w Aktualnościach, zdjęcia z uroczystości – w Galerii.
  • Po ciężkiej chorobie zmarł ojciec naszego Wicedziekana, Ks. Mirosława Smykały z Radostowic – śp. Alojzy Smykała, l. 80. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…