OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 03.03.2019

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA
3 marca 2019 r.

  • Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Przed kościołem po Mszy św. Dzieci Maryi będą sprzedawać upieczone przez siebie ciasteczka, a uzyskane środki przeznaczą na witaminy dla dzieci z Zambii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Na godz. 14.20 zapraszam na Nieszpory. O godz. 17.00 odbędzie się ostatnia próba przed jutrzejszym Bierzmowaniem. Obecność kandydatów i świadków obowiązkowa.
  • W poniedziałek obchodzimy święto św. Kazimierza Królewicza. Na godz. 18.00 zapraszam na Uroczystą Mszę św. pod przewodnictwem Ks. Abpa Wiktora Skworca, w czasie której 20 młodych ludzi przyjmie sakrament Dojrzałości Chrześcijańskiej.
  • Dzisiaj rozpoczynamy kolejny Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który zakończy I Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Trzeźwości. Obok prasy katolickiej wyłożona jest już Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisać swoje zobowiązania. Kolekta przyszłej niedzieli będzie naszą jałmużną postną, przekazywaną do Kurii, o godz. 9.30 zaśpiewamy Godzinki.
  • Środę  Popielcową rozpoczniemy z całym Kościołem okres Wielkiego Postu. Przypominam, że w tym dniu obowiązuje post ilościowy i jakościowy. Msze św. będą odprawione o godz. 8.00, 16.00 i 18.00. W czasie każdej Mszy św. będzie obrzęd posypania głów popiołem. W I czwartek marca zachęcam do gorliwej modlitwy o nowe powołania. Po Mszy św. o godz. 8.00 rozpoczniemy czterdziestogodzinne nabożeństwo, czyli całodzienną Adorację w czwartek, piątek i sobotę. Zapraszam do licznego udziału. Wyjątkowo nie będzie spotkań Ministrantów i Dzieci Maryi.
  • Droga Krzyżowa będzie odprawiana w piątki o godz. 16.15. Wypominki za zmarłych, za których będziemy się modlić przed Drogą Krzyżową, można składać w  zakrystii. Wierni, którzy odprawią pobożnie to nabożeństwo i spełnią zwykłe warunki, mogą uzyskać odpust zupełny. W Niedzielę na godz. 14.20 zapraszam na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym, które w tym roku wygłosi do nas ks. Michał Walczyński – wikariusz z Suszca.
  • Polecam prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym szczególnie artykuły o miłości Chrystusa do Kościoła i o objawieniach Maryjnych. Jest także Mały Gość Niedzielny, Apostolstwo Chorych, L’Osservatore Romano i nasza parafialna gazetka.
  • 5.03.2019 r. w Studzionce organizowane będzie bezpłatne badanie wzroku, rejestracja telefoniczna, szczegóły w gablotce i na stronie internetowej.
  • Zarząd OSP w Kryrach zaprasza w sobotę, 09.03.2019 r. o godz. 18.00 do naszej Remizo-Świetlicy na walne zebranie sprawozdawcze za rok 2018.
  • Wójt Gminy Suszec przypomina, że w tym roku nie ma możliwości zapłacenia podatku od nieruchomości, rolnego i leśnego w formie inkasa u sołtysa. Płatności te można dokonywać tylko bezpośrednio na rachunek bankowy Gminy Suszec wskazany w doręczonej decyzji.
  • Najlepszym Ministrantem w lutym był Piotr Gruszka, który codziennie dzielnie reprezentował naszą parafię na pielgrzymce w Ziemi Świętej. Gratulujemy!
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Świć, Foks, Basta i Biela.