OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 03.05.2020

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
3 maja 2020 r.

• IV Niedziela Wielkanocna to Niedziela Dobrego Pasterza oraz Światowy Dzień Modlitw o Powołania, rozpoczynający cały Tydzień modlitw o nowe i święte powołania. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary – te składane w kościele i przelane na nasze konto – składam serdeczne „Bóg zapłać”. Dzisiaj parafia w Kobielicach obchodzi swoją Uroczystość Odpustową – polecam transmisje internetowe…
  • Nadal obowiązuje dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej. Zachęcamy do udziału w Mszach świętych transmitowanych w mediach.
  • Przypominam, że w naszym kościele w czasie liturgii (także w niedziele) może przebywać 15 osób. Miejsca dla wiernych są oznaczone kartkami. Pierwszeństwo udziału mają wierni, którzy zamówili intencję mszalną. W kościele należy mieć zasłonięte usta i nos. Komunię świętą przyjmujemy na rękę. Przyjmując komunię należy odsłonić usta starając się nie dotykać zewnętrznej części maseczki. Znak pokoju przekazujemy przez ukłon.
  • W związku z epidemią nie ma w tym roku nabożeństw majowych, ale po każdej Mszy świętej możemy się włączyć w Litanię Loretańską. Zachęcam do codziennej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 w rodzinach.
  • W tym tygodniu w poniedziałek przypada wspomnienie św. Floriana, w środę święto św. Apostołów Filipa i Jakuba, I czwartek miesiąca oraz w piątek – Uroczystość św. Stanisława.
  • W przyszłą Niedzielę, V Wielkanocną, w parafii św. Stanisława w Suszcu odbędzie się tradycyjnie Uroczystość Odpustowa. U nas kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Zapraszam szczególnie na Mszę św. o godz. 10.00 – o dobre urodzaje, w intencji Rolników i ich Rodzin oraz o godz. 13.30 – z okazji mojej 23 Rocznicy Święceń.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym znajdziemy ciekawe artykuły – m.in. o zdrowym i niezdrowym kulcie Maryi oraz o ofiarnym wolontariacie zakonnic, zakonników i księży w Domach Pomocy Społecznej dotkniętych koronawirusem. Jest także majowy numer Apostolstwa Chorych i nasz Karolowy Periodyk.
  • Zachęcam, by sprawy kancelaryjne załatwiać telefonicznie lub internetowo (tak można również poprosić o potrzebne zaświadczenia i dokumenty). W nadzwyczajnych sprawach pozostaje kontakt po Mszy św.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą niedzielę składam Rodzinom: Larysz, Bankiel, Baron i Wróbel.