OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 07.06.2020

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
7 czerwca 2020 r.

  • W Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy się okres spowiedzi oraz Komunii św. wielkanocnej. Kolekta będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. W modlitwie pamiętajmy szczególnie o Maturzystach, którzy już jutro rozpoczną egzaminy. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”! Na godz. 14.20 zapraszam na Nieszpory.
  • Przypominam, że od dziś nie obowiązuje dyspensa od udziału w niedzielnej Eucharystii. Chociaż zostały zniesione ograniczenia liczby wiernych, nadal należy mieć zasłonięte usta i nos, Komunię świętą zalecamy przyjmować na rękę albo w sposób duchowy, a znak pokoju przekazujemy przez ukłon.
  • W poniedziałek przypada wspomnienie św. Jadwigi, królowej.
  • W czwartek będziemy obchodzić nieco skromniej niż zwykle Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Serdecznie zapraszam do udziału w procesji wokół naszego kościoła, która rozpocznie się po Mszy św. o godz. 7.30. O godz. 10.00 kolejne dzieci naszej parafii przystąpią po raz pierwszy do Komunii św. Otoczmy je naszą modlitwą. Jest to również 53 rocznica wizyty Kard. Karola Wojtyły w naszym kościele i całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Obyśmy po tak długiej nieobecności wszyscy znaleźli czas dla Jezusa Eucharystycznego.
  • W piątek wspominamy bł. Józefa Czempiela i Emila Szramka, a w sobotę św. Antoniego z Padwy. Również w sobotę zapraszam czcicieli Matki Bożej Fatimskiej na Różaniec po Mszy św. o godz. 17.00. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.
  • Uroczystość Bierzmowania będziemy przeżywać w sobotę, 27.06.2020 r. o godz. 11.00. Udzieli go naszej Młodzieży Ks. Bp Marek Szkudło. Proszę poinformować świadków o tym terminie, a gdyby pojawiły się jakieś problemy, o szybkie znalezienie innych i poinformowanie o tym proboszcza.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuł o Kawalerach Maltańskich oraz o tym, jakiej prezydentury potrzebuje Polska. Jest też Apostolstwo Chorych, L’Osservatore Romano, Karolowy Periodyk i nowe czasopisma misyjne.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie naszej świątyni oraz obejścia na dzisiejszą Uroczystość składam Rodzinom: Orlik, Drożdż i Krawczyk. Dziękuję również Rodzinom Dzieci Pierwszokomunijnych za wykoszenie trawy i posprzątanie całego terenu wokół kościoła i probostwa, a Rodzinie Folek za pomoc w uporządkowaniu otoczenia naszej Dzwonnicy.