OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 1.04.2018

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
1 kwietnia 2018 r.

Niech Zmartwychwstały Pan wspiera nas w codziennym
„powstawaniu z martwych” –  z tego,
co jest naszym grzechem i słabością.
Niech promień wielkanocnego poranka
rozświetla nasze ciemności, a paschalna radość
płynąca z pustego grobu trwa w nas nieprzerwanie…

  • Dziś przeżywamy szczyt Roku Liturgicznego, rozpoczynamy Oktawę Wielkanocy i Okres Wielkanocny. Jego zewnętrznymi oznakami są: krzyż z czerwoną stułą, paschał i figura Zmartwychwstałego. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Zapraszam na Uroczyste Nieszpory oraz Nowennę na godz. 14.30.
  • Kolekta w Poniedziałek Wielkanocny przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ i KUL.
  • Zapraszam do udziału w Nowennie przed świętem Miłosierdzia Bożego – dziś i jutro o 14.30, a w tygodniu po Mszy św.
  • We wtorek 3.04.2017 r. przeżywać będziemy w Parafii Kobielice Konwent Wielkanocny, czyli spotkanie wszystkich Kapłanów Dekanatu Suszec. Uroczysta Msza Św. zostanie odprawiona o godz. 11.00 – zapraszam wszystkich, którzy będą dysponować wolnym czasem.
  • W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszam do trwania na modlitwie i Łamaniu Chleba. Przypominam, że w piątek, w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje post.
  • Przyszłą Niedzielę, II Wielkanocną, obchodzimy jako Święto Miłosierdzia Bożego, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Kolekta będzie przeznaczona na Caritas. Przed kościołem odbędzie się zapowiadana zbiórka na pomoc dla Aleppo. Tradycyjnie w tę niedzielę odbędzie się również liczenie wiernych, o godz. 9.30 zaśpiewamy Godzinki.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką…
  • Skończył się miesiąc marzec, w którym najbardziej gorliwym ministrantem był Błażej Godowski. Gratulujemy i życzymy dalszej ofiarnej służby Chrystusowi.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy przyczynili się do upiększenia naszej świątyni na Wielki Tydzień i czas Wielkanocy – Rodzinom, które tradycyjnie zbudowały wspaniały Boży Grób; Pani, która przygotowała piękne kompozycja kwiatowe, Strażakom – za pełnienie warty honorowej przy Grobie Pańskim. Dziękuję całej Służbie Liturgicznej: Szafarzom, Ministrantom, Kościelnemu, Organistom, Młodzieży za posługę, piękne śpiewy w czasie Triduum i czuwanie przy Bożym Grobie. Dziękuję również za posprzątanie naszej świątyni i obejścia na Święta Rodzinom: Bartecki, Cepok, Czarnecki, Gruszka, Matejaszczyk, Muras, Orlik i Pustelnik.