OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 1.09.2019

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA
1 września 2019 r.

  • Dziś 80 Rocznica wybuchu II Wojny Światowej. W Katedrze o godz. 14.00 odbędzie się powakacyjny Dzień Skupienia Ruchu Światło-Życie. Kolekta dzisiejsza będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • W poniedziałek o godz. 8.00 będzie odprawiona uroczysta Msza św. na rozpoczęcie nowego Roku Szkolnego 2018/2019. W czasie tej Eucharystii szczególnie powitamy Pierwszoklasistów, którym poświęcimy tornistry. Proszę, aby rodzice pomogli dzieciom dostarczyć je do kościoła.
  • We wtorek przypada wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, a w czwartek św. Matki Teresy z Kalkuty.
  • W tym tygodniu przypadają także I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Chorych i starszych parafian odwiedzimy w piątek, 6 września, od godz. 9.00. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. Dla dzieci dodatkowo w czwartek i piątek od godz. 17.00. Msza św. dla młodzieży w piątek o godz. 20.00 (spowiedź od godz. 19.15).
  • W sobotę ze względu na Dzień modlitw o uświęcenie duchowieństwa wyjątkowo nie będzie spotkań Ministrantów i Dzieci Maryi. Bardzo proszę, aby Ministranci i wszyscy chętni zostali po Mszy szkolnej w piątek.
  • W przyszłą niedzielę parafia Radostowice zaprasza na Odpust ku czci Imienia Maryi – suma o godz. 11.00, a nieszpory o godz. 15.00. U nas nieszporów nie będzie, ale o godz. 9.30 jak zwykle zaśpiewamy Godzinki. W tym dniu odbędzie się też pielgrzymka do sanktuarium NMP w Pszowie. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. ciekawy artykuł o 95-letniej Włoszce, która pieszo pielgrzymowała na Jasną Górę oraz pouczający tekst o egzorcyzmach. Jest także Mały Gość Niedzielny z dodatkiem – plastikową linijką, Apostolstwo Chorych, Karolowy Periodyk, oraz czasopisma misyjne.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam przedstawicielkom czterech Rodzin Świerkot.
  • Dziękuję raz jeszcze Starostom i wszystkim ich współpracownikom za przygotowanie naszych Uroczystości Dożynkowych, dziękuję za przesłane zdjęcia, które można zobaczyć w Galerii na naszej stronie.