OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 1.10.2017

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
1 października 2017 r.

  • Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”. Na godz. 14.20 zapraszam na pierwsze Nabożeństwo Różańcowe.
  • W tygodniu Różaniec o godz. 17.30 (w sobotę o 16.30) poprowadzą dzieci, młodzież oraz grupy parafialne wg ustalonego harmonogramu, który już jest wywieszony w gablotce, dołączony do gazetki i zamieszczony na stronie internetowej. Obecność prowadzących jest w danym dniu obowiązkowa. W I piątek, 6.10, w czasie Mszy św. o godz. 18.00 zostaną uroczyście pobłogosławione różańce dzieciom, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii Św.
  • W poniedziałek przypada wspomnienie św. Aniołów Stróżów, w środę św. Franciszka z Asyżu, w czwartek św. Faustyny Kowalskiej, a w sobotę NMP Różańcowej. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź dla SP i GP w czwartek i piątek od godz. 17.00. Spowiedź dla starszej młodzieży w piątek od 19.30. Chorych i starszych parafian odwiedzimy w I piątek, od godz. 9.00.
  • W sobotę 7 października nie będzie Mszy św. o godz. 8.00 oraz spotkania Ministrantów i Dzieci Maryi. Zachęcam do udziału w pielgrzymce Żywego Różańca do katowickiej Katedry, pielgrzymce nauczycieli do Piekar oraz w akcji Różaniec do granic w Turzy Śl. Można dołączyć się do grupy organizującej wyjazd do Turzy Śl. z Suszca. Szczegóły w gablotce.
  • Kolekta przyszłej niedzieli – Dnia Papieskiego, będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii, a pod kościołem przeprowadzona będzie zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  • Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym możemy przeczytać m.in. o sile różańca, o kościołach zamienianych na restauracje. W Małym GN – 2 cz. audiobooka Quo Vadis oraz piękny artykuł o Gietrzwałdzie. Jest także nowy nr Apostolstwa Chorych, Karolowy Periodyk, L’Osservatore Romano oraz czasopisma misyjne. Kończy się już powoli festiwal Fide et Amore. Najbliższy koncert – 6 października, w Żorach.
  • Dziękuję tym, którzy już zamówili intencje na rok 2018. Jest jeszcze wiele wolnych terminów – zapraszam w godzinach urzędowania kancelarii.
  • Strażacy dziękują wszystkim, którzy hojnie wsparli akcję zbierania złomu – szczególnie Rolnikom, którzy udostępnili ciągniki z przyczepami oraz Panu Sołtysowi. Udało się zebrać kwotę 7.200zł.
  • GOK proponuje ciekawą inicjatywę spotkań dla Seniorów – także w naszej Remizo-świetlicy w Kryrach. Szczegóły na plakacie w gablotce.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą niedzielę składam Rodzinom: Pasieka, Młotek i Dąbrowski.