OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 10.02.2019

V NIEDZIELA ZWYKŁA
10 lutego 2019 r.

• Tak jak do Szymona Piotra, Jezus mówi do mnie „Wypłyń na głębię”! Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na na remont Papieskiego Kolegium Polskiego w Rzymie. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
• Na godz. 14.20 zapraszam na Nieszpory.
• W poniedziałek, we wspomnienie NMP z Lourdes będziemy przeżywać Światowy Dzień Chorego. Ksiądz Abp o godz. 10.00 odprawi Mszę św. w intencji chorych transmitowaną przez Radio eM. W III piątek miesiąca oddajemy szczególną cześć Miłosierdziu Bożemu.
• W czasie ferii zimowych nie będzie spotkań Ministrantów i Dzieci Maryi.
• W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Przypominam uczestnikom pielgrzymki do Ziemi Świętej, że o godz. 12.40 zbiórka, a o godz. 13.00 wyjazd z parkingu przy kościele.
• Polecam prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym piękny artykuł o orędziu Matki Bożej z Akity, która płakała nad światem i tekst o „matczynych” emeryturach. Jest jeszcze L’Osservatore Romano i nasza gazetka.
• Wójt Gminy Suszec zaprasza 15 lutego 2019 r. o godz. 15.00 w siedzibie Urzędu Gminy na szkolenie dla rolników z zakresu uboju na użytek własny zwierząt gospodarskich.
• Ks. dr Wojciech Bartoszek zaprasza zwłaszcza osoby chore i starsze do współpracy z Apostolstwem Chorych oraz do udziału w rekolekcjach – szczegóły w gablotce i na stronie internetowej.
• Parafia Suszec organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach od 17-23 lipca 2019 r., pielgrzymkę do Gruzji od 5-12 września 2019 r. oraz pielgrzymkę do Włoch, a parafia Kobielice – pielgrzymkę na Św. Krzyż i do Sandomierza. Szczegóły w gablotce i na stronach parafialnych.
• Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Kopala, Wituła, Larysz i Adamski.
• Wszystkim, którzy już rozpoczęli zimowe ferie życzę wiele Bożego błogosławieństwa, dobrej pogody, bezpiecznych podróży, zdrowia i spokojnego wypoczynku. Nie zapominajmy w tym okresie o modlitwie i niedzielnej Eucharystii.