OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 10.03.2019

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
NIEDZIELA TRZEŹWOŚCI
10 marca 2019 r.

  • Dzisiejsza niedziela przeżywana jest jako Niedziela Trzeźwości. Obok prasy katolickiej wyłożono już Parafialną Księgę Trzeźwości, do której można wpisać swoje zobowiązania. Kolekta tradycyjnie będzie naszą jałmużną postną przekazywaną do Kurii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Na godz. 14.20 zapraszam na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym, które w tym roku wygłosi do nas ks. Michał Walczyński – wikary z Suszca.
  • Droga Krzyżowa będzie odprawiana w piątki o godz. 16.15. Wypominki za zmarłych, za których będziemy się modlić przed tym nabożeństwem, można składać w  zakrystii. Wierni, którzy odprawią pobożnie Drogę Krzyżową i spełnią zwykłe warunki, mogą uzyskać odpust zupełny.
  • W środę obchodzimy kolejną rocznicę wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy o Nim w modlitwie. W sobotę zapraszam na godz. 9.30 Ministrantów, a na godz. 10.00 Dzieci Maryi. Pojawiły się już informacje o wakacyjnych rekolekcjach – szczegóły znajdziemy na naszej stronie, w zakładce Grupy Parafialne.
  • W przyszłą niedzielę w naszej archidiecezji będziemy się szczególnie modlić o beatyfikację Sługi Bożego księdza Jana Machy. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii, a przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes. Proszę Zespół Charytatywny o jej przeprowadzenie i z góry Paniom dziękuję.
  • Polecam prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. początek cyklu poświęconego drodze Krzyża oraz artykuły o recepcie na szczęśliwe małżeństwo, o poście Daniela i innych praktykach pokutnych. Jest też L’Osservatore Romano, czasopisma Misyjne i nasz Karolowy Periodyk.
  • Spotkanie Duszpasterstwa Przedsiębiorców TALENT odbędzie się 12.03 w Tychach, przy parafii św. Marii Magdaleny, ul. ks. Damrota 62. Msza Święta o godz. 18.00, a po niej spotkanie formacyjne pt. „Za kogo mnie uważacie – być liderem”.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Garus, Gorzko i Jurga. Dziękuję również wszystkim, którzy znaleźli czas na Adorację Najświętszego Sakramentu w ramach 40-godzinnego nabożeństwa.