OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 10.05.2020

V NIEDZIELA WIELKANOCNA
10 maja 2020 r.

• W V Niedzielę Wielkanocną usłyszymy słowa: Niech się nie trwoży serce wasze… Przyjmijmy je jako przypomnienie o stałej opiece i obecności Chrystusa pośród nas. W maju przez wstawiennictwo Matki Bożej przynosimy wszystkie nasze sprawy i składamy je na ołtarzu Pańskim. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Duchowo łączymy się z parafią w Suszcu, która przeżywa Uroczystość Odpustową – polecam transmisje internetowe.
  • Nadal obowiązuje dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej. Zachęcamy do udziału w Mszach świętych transmitowanych w mediach.
  • Przypominam, że w naszym kościele w czasie liturgii (także w niedziele) może przebywać 15 osób. Miejsca dla wiernych są oznaczone kartkami. Pierwszeństwo udziału mają wierni, którzy zamówili intencję mszalną. W kościele należy mieć zasłonięte usta i nos. Komunię świętą przyjmujemy na rękę. Przyjmując komunię należy odsłonić usta starając się nie dotykać zewnętrznej części maseczki. Znak pokoju przekazujemy przez ukłon.
  • W związku z epidemią nie ma w tym roku nabożeństw majowych, ale po każdej Mszy świętej możemy się włączyć w Litanię Loretańską. Zachęcam do codziennej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 w rodzinach.
  • W tym tygodniu w czwartek przypada Święto św. Macieja Apostoła, a w sobotę św. Andrzeja Boboli. W III piątek miesiąca wypraszajmy gorliwie Miłosierdzie Boże dla nas i dla całego świata.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym znajdziemy artykuły o zagrożeniu niedoborami żywności z powodu suszy i wpływie koronawirusa na produkcję rolną oraz ciekawy reportaż z sanktuarium św. Stanisława ze Szczepanowa. Jest także Mały Gość Niedzielny i nasz Karolowy Periodyk.
  • Zachęcam, by sprawy kancelaryjne załatwiać telefonicznie lub internetowo (tak można również poprosić o potrzebne zaświadczenia i dokumenty). W nadzwyczajnych sprawach pozostaje kontakt po Mszy św.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Biela, Goraus, Zimolong i Dajka.