OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 10.06.2018

X NIEDZIELA ZWYKŁA
10 czerwca 2018 r.

• Dzisiaj odbywa się tradycyjna pielgrzymka dzieci wczesnokomunijnych i pierwszokomunijnych do katedry oraz pielgrzymka osób niesłyszących do Piekar Śl. Kolekta będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”!
  • W poniedziałek przypada wspomnienie św. Barnaby, ale także 51 Rocznica wizyty Abpa Karola Wojtyły w naszej świątyni oraz Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszam wszystkich Parafian, a szczególnie Róże Różańcowe, aby ktoś zawsze był obecny w kościele. Msze św. o godz. 8.00 i o 18.00, a o godz. 17.30 odprawimy specjalne nabożeństwo. We wtorek wspominamy bł. Józefa Czempiela i Emila Szramka, w środę św. Antoniego z Padwy, a w czwartek bł. Michała Kozala.
  • W środę o godz. 20.00 odprawimy Nabożeństwo Fatimskie, a w czwartek o godz. 19.00 zapraszam na Mszę św. klasy III Gimnazjum oraz ich Rodziny i Nauczycieli. W III piątek miesiąca oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu – od godz. 17.00 będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi.
  • W sobotę o godz. 15.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji Strażaków, po której odbędzie się przemarsz na parking obok ZSP w Kryrach. Zarząd OSP Kryry i Rada Sołecka zapraszają na Festyn.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Parafia Radostowice od godz. 16.00 zaprasza na Festyn Rodzinny, a GOK w Suszcu na spotkania młodych emerytów z kulturą – szczegóły w gablotce i na stronie internetowej.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuł o tym jak katolicka Irlandia zmieniła się po referendum oraz o planach pielgrzymkowych papieża Franciszka. Jest jeszcze Apostolstwo Chorych, L’Osservatore Romano i czasopisma misyjne.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Jarosz, Pustelnik, Ściborski i Utrata.
  • Dziękuję Rodzinie Bartecki za to, że przekazała do kościoła baner z ołtarza Bożego Ciała, który codziennie będzie nam przypominać, że Duch Święty odsłania nam tajemnicę Eucharystii.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” panu Jackowi Pastuszka za bezinteresowną pomoc przy naszych remontach. Nie tylko za wykonanie projektu toalety, ale za polecenie rzetelnych firm i koordynowanie całości wykonania tego dzieła!