OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 11.02.2018

VI NIEDZIELA ZWYKŁA
11 lutego 2018 r.

  • Dziś przeżywamy Światowy Dzień Chorego. Kolekta będzie przeznaczona potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Na godz. 14.20 zapraszam na niedzielne Nieszpory, w czasie których odprawimy również krótkie Nabożeństwo w intencji wszystkich chorych i starszych Parafian.
  • Dzisiaj rozpoczynamy kolejny Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który zakończy I Niedziela Wielkiego Postu. Obok prasy katolickiej wyłożona jest już Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisać swoje zobowiązania.
  • Środę  Popielcową rozpoczynamy wraz z całym Kościołem okres Wielkiego Postu. Przypominam, że w tym dniu obowiązuje post ilościowy i jakościowy. Msze św. będą odprawione o godz. 8.00, 16.00 i 18.00. W czasie każdej Mszy św. będzie obrzęd posypania głów popiołem.
  • Zapraszam na nabożeństwa pasyjne. Droga Krzyżowa będzie odprawiana w piątki o godz. 16.15. Wypominki za zmarłych, za których będziemy się modlić przed Drogą Krzyżową, można składać w  zakrystii. Wierni, którzy odprawią pobożnie to nabożeństwo i spełnią zwykłe warunki, mogą uzyskać odpust zupełny. W Niedzielę na godz. 14.20 zapraszam na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym, które w tym roku wygłosi do nas ks. Marek Wideł – wikariusz z Suszca.
  • W sobotę o godz. 9.00 odbędzie się zbiórka wszystkich Ministrantów oraz tych, którzy chcieliby rozpocząć służbę przy ołtarzu. Na godz. 10.00 zapraszam Dzieci Maryi.
  • Kolekta przyszłej niedzieli będzie naszą jałmużną postną, przekazywaną do Kurii.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuły o zimowej olimpiadzie, a także o tym co walentynkowe serca mają wspólnego z sypaniem popiołu na głowy. Jest jeszcze Apostolstwo Chorych i nasz Karolowy Periodyk.
  • Zapraszamy wszystkich mieszkańców sołectwa Kryry na Zebranie Wiejskie w dniu 18 lutego 2018 r. (niedziela) o godzinie 11.15 w remizo-świetlicy w Kryrach.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Janduda, Waleczek, Kudła i Strządała.