OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 11.03.2018

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
LAETARE – NIEDZIELA RADOŚCI
11 marca 2018 r.

  • Dzisiejsza niedziela nazywana jest w tradycji rzymskiej „niedzielą róż”, ponieważ w tamtym klimacie obdarowywano się różami, które w tym czasie zakwitały. U nas symbolicznie pojawia się w liturgii różowy kolor ornatu. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie Ks. Rekolekcjonistę Kazimierza Musioła i życzymy mu światła Ducha Św. w prowadzeniu wielkopostnych ćwiczeń duchownych. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Na godz. 14.20 zapraszam na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym, które wygłosi również ks. Rekolekcjonista, a o godz. 15.15 odbędzie się pierwsza nauka stanowa dla Młodzieży. Cały plan rekolekcji zamieszczono w gazetce, gablotce i na stronie internetowej. Tradycyjnie w ostatnim dniu rekolekcji na każdej Mszy św. będzie zbierana kolekta na potrzeby ks. Rekolekcjonisty.
  • W III piątek miesiąca pamiętamy szczególnie o Bożym Miłosierdziu. Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych i starszych parafian (gdyby przed świętami chciały z posługi skorzystać nowe osoby, proszę o zgłoszenie ich do środy). W piątek zapraszam również na Drogę Krzyżową o godz. 16.15. Wypominki za naszych zmarłych można jeszcze składać w zakrystii.
  • W sobotę o godz. 9.00 odbędzie się zbiórka Ministrantów, a na godz. 10.00 zapraszam Dzieci Maryi. W Żorach od godz. 10.45 rozpoczyna się XIII Ogólnopolski Przegląd Chórów Kościelnych. Msza św. i Koncert Laureatów o godz. 18.00. Szczegóły na plakacie w gablotce. W przyszłą niedzielę kolekta będzie na potrzeby archidiecezji.
  • Polecam prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuł o posłuszeństwie św. o. Pio, a także o piątej rocznicy wyboru Papieża Franciszka. Jest także do nabycia Apostolstwo Chorych, Karolowy Periodyk, L’Osservatore Romano Misyjne Drogi.
  • Parafia Miłosierdzia Bożego w Pszczynie organizuje pielgrzymkę do Włoch – są jeszcze wolne miejsca, szczegóły w gablotce.
  • Pierwsza rata podatku będzie kasowana u Sołtysa w dniach 12-15.03.2018 r. w godzinach 11.00-16.00.
  • Jak zapowiadałem, na cmentarzu udało się wyciąć najbardziej niebezpieczne drzewa. Uczynili to pracownicy tartaku ze Studzionki, a sprzątania podjęli się Strażacy i inni parafianie. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego i bezpiecznego przebiegu całej operacji.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Paździor, Folek i dwóm rodzinom Otręba.