OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 11.08.2019

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
11 sierpnia 2018 r.

• Dziś Parafia w Rudziczce przeżywa Uroczystość Odpustową ku czci św. Maksymiliana Kolbe. Suma o godz. 10.30, Nieszpory o godz. 15.00 – u nas Nieszporów nie będzie. Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”!
• Trwa miesiąc sierpień, w którym wzywamy wiernych do abstynencji. Parafialna Księga Trzeźwości czeka – wciąż zachęcamy do odważnego dawania świadectwa.
• W tym tygodniu we wtorek 13 dzień miesiąca – zapraszam na godz. 20.00 na kolejne Nabożeństwo Fatimskie. W środę przypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, a w sobotę Uroczystość św. Jacka.
• W czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto nakazane – Msze św. odprawimy według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy św. pobłogosławimy zioła i kwiaty. W tym dniu nie będzie nieszporów – zapraszamy na nabożeństwo o godz. 17.00 przy kapliczce Matki Bożej w Branickim Lesie.
• Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Autokar na Pielgrzymkę kobiet do Piekar Śląskich odjedzie z przystanku pod kościołem w Kryrach o godz. 6.15. Zapisy na listę w zakrystii.
• Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuły o dobrej modzie na ruch pielgrzymkowy w Polsce i o szpitalu w Pszczynie oraz płyta CD Boże coś Polskę z pieśniami patriotycznymi i religijnymi.
• Od 15 sierpnia w kinach będzie wyświetlany nowy, bardzo ciekawy film TAJEMNICA OJCA PIO. Polecam kolejny koncert festiwalu Fide et Amore – szczegóły na plakatach w gablotce.
• Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Mocko, Czubin, Wojtas i Larysz.
• Parafianom i Gościom życzymy wiele Bożego błogosławieństwa w czasie wakacyjnego wypoczynku i bezpiecznych podróży, a wszystkim rolnikom dobrej pogody na czas żniw oraz obfitych plonów.