OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 12.08.2018

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
12 sierpnia 2018 r.

• Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”! Parafia w Rudziczce przeżywa Uroczystość Odpustową ku czci św. Maksymiliana Kolbe. Suma o godz. 10.30, Nieszpory o godz. 15.00 – u nas Nieszporów nie będzie.
  • Trwa miesiąc sierpień, w którym wzywamy wiernych do abstynencji. Pod chórem jest wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości – wciąż zachęcamy do odważnego dawania świadectwa.
  • W tym tygodniu w poniedziałek 13 dzień miesiąca – zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00, po której odmówimy Różaniec Fatimski i wyruszymy w procesji wokół kościoła. We wtorek wspominamy św. Maksymiliana Marię Kolbego, a w piątek przypada Uroczystość św. Jacka.
  • W środę przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto nakazane – Msze św. odprawimy według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy św. pobłogosławimy zioła i kwiaty. W tym dniu nie będzie nieszporów – zapraszamy na uroczyste nabożeństwo ku czci „Branickiej Panienki”, które w tym roku poprowadzi ks. Bp Adam Wodarczyk. Rozpoczęcie o godz. 17.00 przy kapliczce Matki Bożej w Branickim Lesie.
  • W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna. Pilne sprawy można załatwić po Mszy św.
  • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Autokar na Pielgrzymkę kobiet do Piekar Śląskich odjedzie z przystanku pod kościołem w Kryrach o godz. 6.15. Zapisy na listę w zakrystii.
  • Zachęcamy także do udziału w pielgrzymce do Ziemi Świętej i Jordanii – są jeszcze wolne miejsca. Zaliczkę należy wpłacić do 30 sierpnia br.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuły o Wniebowzięciu NMP, o św. Maksymilianie i o problemie z dopalaczami w Polsce. Jest także krótki biogram zmarłego ks. Proboszcza Zenona Czajki.
  • Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zachęca młodzież do podjęcia studiów – szczegóły w gablotce i na stronie internetowej.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę oraz za piękne kwiaty składam przedstawicielkom Rodzin: Matyjaszczyk, Paździor i Młotek.
  • Parafianom i Gościom życzymy wiele Bożego błogosławieństwa w czasie wakacyjnego wypoczynku i bezpiecznych podróży, a wszystkim rolnikom dobrej pogody na czas żniw oraz obfitych plonów.