OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 12.11.2017

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

12 listopada 2017 r.

• Dzisiaj przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Pamiętajmy w modlitwie o naszych braciach i siostrach prześladowanych za wiarę. Kolekta przeznaczona będzie na renowację katowickiej Katedry, a przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”. Na godz. 14.20 zapraszam na Nieszpory.
  • W tym tygodniu w poniedziałek wspominamy świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski, w piątek św. Elżbietę Węgierską, a w sobotę bł. Karolinę Kózkównę.
  • Warsztaty „ABC Kolędników Misyjnych”, odbędą się w parafii św. Stanisława w Żorach we wtorek 14 listopada br., o godz. 17.00.
  • W czwartek (16.11) będziemy gościć w naszej parafii ukoronowany Auxiliar Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej pielgrzymujący po Europie. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na godz. 16.00 na modlitwę, której szczytem będzie Msza św. o godz. 17.00. W III piątek miesiąca od godz. 16.00 będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi, o godz. 16.15 Koronka do Miłosierdzia Bożego, a o godz. 16.30 Różaniec. W sobotę zapraszam na godz. 9.00 Ministrantów, a na godz. 10.00 Dzieci Maryi oraz wszystkich chętnych, którzy chcieliby się spotkać z Siostrami Boromeuszkami, które odwiedzą naszą Parafię.
  • Przyszłą niedzielę (19.11) w naszej Archidiecezji będziemy przeżywać jako Dzień Muzyki Liturgicznej. Kazania w tym dniu wygłosi ks. dr Krzysztof Borowiec. Chcemy dziękować Organistom oraz wszystkim, którzy pięknie śpiewają za ich posługę. Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na bieżące potrzeby naszej parafii.
  • Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym szczególnie artykuły o sakramencie bierzmowania, prześladowaniu chrześcijan i półmetku naszego rządu. Jest jeszcze listopadowy nr Apostolstwa Chorych, L’Osservatore Romano, czasopisma misyjne, ulotki i Kalendarz z GN na rok 2018. Zachęcam do obejrzenia w kinach filmu „SPRAWA CHRYSTUSA” oraz do udziału w rekolekcjach ze Słowem Bożym w Kokoszycach. Szczegóły na plakatach w Gablotce.
  • IV rata podatku i spółka wodna będą kasowane u Sołtysa w dniach 13.11-15.11, w godzinach od 10-17.
  • Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, który przyczynili się do uświetnienia naszej Uroczystości Odpustowej: tym, którzy posprzątali kościół, całe obejście i przyozdobili kościół w piękne kwiaty, Służbie Liturgicznej, Organistom, Orkiestrze, Pocztom Sztandarowym, Strażakom, którzy pilnowali porządku i nieśli Baldachim, wszystkim Parafianom i miłym Gościom, którzy ubogacili wnętrze naszej świątyni pięknym śpiewem i gorliwą modlitwą. Dziękuję również za odnowienie figury Matki Bożej w naszej grocie i wszelkie złożone ofiary. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą niedzielę składam Rodzinom: Goczoł, Kałuża, Czarnula i Ziebura.