OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 13.01.2019

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO
13 stycznia 2019 r.

  • Dziś obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy Okres Narodzenia Pańskiego. Jednak według polskiej tradycji do Święta Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej) śpiewamy kolędy i cieszymy się świątecznym wystrojem kościoła. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby Archidiecezji. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Parafia Suszec zaprasza dzisiaj o godz. 15.00 na Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez dzieci z Przedszkola w Suszcu, 18 stycznia – na spotkanie opłatkowe wszystkich Czcicieli Matki Bożej, a 20 stycznia na koncert kolęd chóru Canticum Novum. Szczegóły w Gablotce i na stronie internetowej.
  • W dniach 1825 stycznia br. odbędzie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan  pod hasłem: „Dąż do sprawiedliwości”. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  • Polecam prasę katolicką. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego: m.in. obrazek z modlitwą męża za żonę oraz piękny artykuł o sakramencie Chrztu św. Jest także Mały Gość NiedzielnyL’Osservatore Romano. Są również kalendarze na rok 2019, które ZA DARMO można sobie zabrać.
  • W gablotce i na stronie internetowej zamieszczony jest cały plan Kolędy. W niedzielę, 20 stycznia, będzie kolęda dodatkowa dla tych rodzin, które nie mogą przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie. Należy to zgłosić wcześniej telefonicznie lub w zakrystii. Przypominam, że kancelaria parafialna w czasie odwiedzin duszpasterskich jest nieczynna. Pilne sprawy możemy załatwić w poniedziałek i środę, po porannej Mszy św.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Goczoł, Czarnula i Staroń.
  • Na stronie parafialnej i w gablotce pojawił się już tradycyjnie Harmonogram odśnieżania. Proszę o zapoznanie się z nim i odpowiedzialne włączenie się w prace dla dobra całej wspólnoty.