OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 13.05.2018

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

I KOMUNIA ŚWIĘTA

13 maja 2018 r.

• W Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przeżywamy w naszej wspólnocie parafialnej wielkie wydarzenie. O godz. 10.30 grupa 37 dzieci naszej parafii przystąpi do I Komunii św. Nabożeństwo Majowe przygotowane przez te dzieci – odprawimy wyjątkowo o godz. 15.00. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”!
  • W Suszcu odbywa się Odpust ku czci Św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Suma o godz. 11.00, Nieszpory o godz. 15.15. W naszym kościele o godz. 20.00 odprawimy Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszam!
  • W ramach Nabożeństwa Majowego odprawiamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  • W poniedziałek przypada Święto św. Macieja Apostoła, a w środę św. Andrzeja Boboli. W czwartek zapraszam serdecznie na Mszę św. o godz. 18.00, w czasie której razem z kolegami rocznikowymi będziemy dziękować Bogu za 21 lat kapłaństwa. W III piątek miesiąca szczególnie będziemy wypraszać Boże Miłosierdzie dla nas i dla całego świata.
  • W sobotę Ks. Arcybiskup Wiktor Skworc obchodzi kolejną Rocznicę Urodzin. Pamiętajmy o nim w modlitwie. W tym dniu odbędzie się także Pielgrzymka Dzieci Pierwszokomunijnych i ich Rodzin. W związku z tym nie będzie zbiórki ministrantów i spotkania Dzieci Maryi. Po Mszy św. wieczornej Młodzież zaprasza na krótkie czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego.
  • W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. W naszej archikatedrze odbędzie się tradycyjne już radosne świętowanie jubileuszów małżeńskich..
  • Zapraszam także mężczyzn i młodzieńców do udziału w ekstremalnym męskim weekendzie (17-20 maja) oraz tradycyjnej pielgrzymce do Piekar – 27 maja br.
  • Zachęcam do skorzystania z bezpłatnego, komputerowego badania wzroku, które odbędzie się 16 maja, od godz. 10 w Studzionce. Rejestracja telefoniczna: 32 212-33-21. Szczegóły na plakacie w gablotce i na stronie internetowej.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. artykuł o celu naszego życia, którym jest niebo, a także o akcji ratunkowej na kopalni „Zofiówka”.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie i piękne udekorowanie naszej świątyni, uporządkowanie obejścia, a nawet farskich ogrodów na Uroczystość I Komunii Świętej składam Rodzicom Dzieci Pierwszokomunijnych.