OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 13.08.2017

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

13 sierpnia 2017 r.

• Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii, głównie na zakup opału na zimę. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Dziś parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Rudziczce przeżywa Odpust. Suma odpustowa o godz. 10.30, a Uroczyste Nieszpory o godz. 15.00 –  dlatego też u nas nieszporów nie będzie.
  • Zapraszam na godz. 20.00 na kolejne Nabożeństwo Fatimskie, które rozpocznie się Eucharystią z formularza niedzielnego. Trwają wakacje, dlatego szczególnie zapraszam młodzież i dzieci, które będą miały okazję nieść w procesji Relikwie świętych Dzieci Fatimskich.
  • W poniedziałek wspominamy św. Maksymiliana Marię Kolbego. We wtorek obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwaną świętem Matki Bożej Zielnej – zgodnie z tradycją odbędzie się błogosławieństwo ziół i kwiatów. Przypominam, że jest to święto nakazane. Msze św. odprawimy wg porządku niedzielnego z dodatkową Mszą św. o godz. 12.00. W naszej parafii nie będzie nieszporów, ale zapraszamy o godz. 17.00 na Nabożeństwo ku czci Matki Bożej w Branickim Lesie. W czwartek przypada Uroczystość św. Jacka, kapłana – głównego patrona archidiecezji i metropolii katowickiej. W III piątek miesiąca na godz. 17.30 zapraszamy na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  • Trwa XI Festiwal Twórczości Religijnej „Fide et Amore”. Bogaty  program koncertów w kościołach naszej okolicy zamieszczony jest na plakacie w gablotce.
  • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. W tym dniu Słowo Boże wygłosi do nas ks. Alojzy Malcherczyk, Sercanin, który pracuje na Ukrainie. W Miropolu remontuje kościół pw. św. Antoniego i buduje nową świątynię pw. św. o. Pio. Po Mszy św. przeprowadzi pod kościołem zbiórkę na dokończenie tej budowy.
  • Polecam prasę katolicką – szczególnie kolejny nr Gościa Niedzielnego.
  • Już za tydzień Pielgrzymka Kobiet do Matki Sprawiedliwości i Miłości społecznej. Autobus do Piekar odjedzie z przystanku pod naszym kościołem 20.08.2017 r. o godz. 6.15. Chętnych proszę o zapisywanie się na listę w zakrystii.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie naszej świątyni i obejścia na dzisiejsze Święto składam Rodzinom: Kupny, Krzych i Sinka.