Ogłoszenia duszpasterskie – 13.12.2009

III NIEDZIELA ADWENTU

Dziś III Niedziela Adwentu, zwana Niedzielą Radości (Gaudete). Źródłem radości jest Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.

Kolekta dzisiejsza jest zbierana na potrzeby naszej Parafii, natomiast przed kościołem po Mszach św. odbędzie się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Dziś też modlimy się szczególnie za Kościół na Wschodzie.

Duszpasterstwo Młodzieżowe naszej Parafii organizuje zbiórkę darów rzeczowych, by przygotować pomoc przedświąteczną dla najbardziej potrzebujących. Dziś przed każdą Mszą świętą na placu kościelnym młodzież zbiera trwałą żywność: makarony, kasze, ryże, mąkę, cukier, itp., a także słodycze, środki czystości.

Nadal zapraszam wszystkich, a szczególnie dzieci, na Roraty, codziennie, także we wtorki, o godz. 17.00. Od 17 grudnia rozpoczynamy drugą część Adwentu przeznaczoną na bezpośrednie przygotowanie się do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Proszę też, by nie odkładać na ostatni dzień spowiedzi św., by nie tworzyć niepotrzebnych kolejek w ostatnie dni. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.

W czwartek, 17.12 zapraszam o godz. 16.00 do kościoła Rodziców i Dzieci z klasy II i młodsze, przygotowujące się do I Komunii św.

Młodzież naszej Parafii zaprasza wszystkich na adwentowe czuwanie modlitewne, które odbędzie się w piątek 18 grudnia po wieczornej Mszy Świętej (po roratach) – ok. 18.00. Poprzez wspólną modlitwę chcemy lepiej przygotować się na przyjście Pana Jezusa. Czuwanie będzie połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu, dlatego w tym dniu nie będzie adoracji od godziny 16.00. W czasie czuwania będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania – szczególnie dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Po czuwaniu – ok. godz. 19.00 – zapraszamy na Mszę Świętą młodzieżową. Zapraszamy wszystkich chętnych, szczególnie młodzież ponadgimnazjalną i gimnazjalną. Po tej Mszy św. ok. 19.45 będzie spotkanie z Rodzicami i młodzieżą III klas Gimnazjum przygotowującą się do Bierzmowania. W związku z tym sprzątanie kościoła trzeba by przenieść na sobotę do południa.

Zachęcam do nabywania „Gościa Niedzielnego”, w nim kolejny odcinek z cyklu poszukiwań drogi do nieba, co jest też tematyką tegorocznych Rorat.

W zakrystii można jeszcze nabywać świece wigilijne; małe w cenie 5 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na fundusz „Caritas Polska” . Są też opłatki pakowane po 5 szt.: paczki duże po 5 zł i małe po 3 zł.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” za troskę o czystość kościoła, w tym tygodniu rodzinom: Kubica, Maślorz i Pastuszka.