OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 14.01.2018

II NIEDZIELA ZWYKŁA
14 stycznia 2018 r.

  • Dziś obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy z powodu wojen i innych nieszczęść są zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny. Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na potrzeby Archidiecezji. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • W tym tygodniu w środę przypada wspomnienie św. Antoniego oraz Dzień Judaizmu. W czwartek rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który potrwa do 25 stycznia. W III piątek miesiąca prosimy w sposób szczególny o Miłosierdzie Boże i wspominamy św. Józefa Sebastiana Pelczara.
  • W dniu pogrzebu zamówiono trzy Msze św. za zmarłego Henryka Koczar, które zostaną odprawione w poniedziałek, wtorek i czwartek o godz. 8.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Przypominam, że w tym dniu będzie kolęda dodatkowa. Wszystkich, którzy chcieliby zaprosić księdza proszę o zgłoszenie tego do czwartku w zakrystii lub kancelarii.
  • Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym zwłaszcza ciekawe artykuły o św. Stanisławie Kostce oraz o kolejnej pielgrzymce papieża Franciszka do Chile i Peru. Za tydzień w Małym Gościu Niedzielnym pojawi się płyta zespołu Małe TGD – już dziś zachęcam do zakupu.
  • Raz jeszcze dziękuję Kolędnikom Misyjnym, wszystkim rodzinom, które ich przyjęły oraz tym, którzy kolędowali w kościele 6 stycznia. Zebrano kwotę 2011 zł, która została wpłacona na konto Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci.
  • Parafia w Suszcu zaprasza 18 stycznia na Spotkanie opłatkowe wszystkich Czcicieli Matki Bożej. Początek o godz. 16.00. Mistrzostwa Polski Księży i Kleryków w Narciarstwie Alpejskim odbędą się w sobotę, 20 stycznia, w Wiśle. W osobnej kategorii startować mogą także: szafarze, katecheci oraz rodziny. Wydział Teologiczny UŚ otwiera Studia Podyplomowe Teologiczno-Katechetyczne. Słuchaczami studiów mogą zostać nauczyciele wszystkich przedmiotów, posiadający wykształcenie magisterskie wraz z przygotowaniem pedagogicznym. Szczegóły tych wydarzeń możemy znaleźć w gablotce i na stronie internetowej.
  • Uczestników parafialnej pielgrzymki do Mediolanu już informuję o spotkaniu z organizatorami, które odbędzie się w Kryrach, w piątek, 23 marca 2018 r. po Mszy św. o godz. 17.00. Obecność obowiązkowa.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Gorzko, Orlik, Czardybon i Warzecha.