OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 14.10.2018

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
14 października 2018 r.
DZIEŃ PAPIESKI

• Dziś świętujemy XVIII Dzień Papieski. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii, a pod kościołem odbędzie się tradycyjna zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Witamy w naszej wspólnocie ojca Sercanina – ks. Alojzego Malcherczyka, który wygłosi do nas Słowo Boże i poprosi nas o wsparcie dla swojej parafii w Miropolu. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”. Dziś przypada także dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim Nauczycielom składamy serdeczne życzenia!
  • Na godz. 14.20 zapraszam na Nabożeństwo Różańcowe. Zapraszam także do wytrwałej modlitwy różańcowej w kolejnym tygodniu października.
  • W poniedziałek przypada wspomnienie św. Teresy od Jezusa, we wtorek uroczystość św. Jadwigi Śląskiej oraz 40 rocznicą wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, w środę wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, w czwartek święto św. Łukasza Ewangelisty, a w sobotę wspomnienie św. Jana Kantego. W III piątek miesiąca gorliwie prośmy o Boże Miłosierdzie.
  • W sobotę zapraszam na godz. 9.30 ministrantów, wyjątkowo nie będzie spotkania Dzieci Maryi.
  • Przyszła niedziela to Niedziela Misyjna, rozpoczynająca tydzień misyjny. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby misji.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. wiele treści o św. Janie Pawle II, ciekawy artykuł o nagrodach Nobla oraz krótki poradnik dla wyborców – byśmy za tydzień świadomie wybierali naszych samorządowców. Polecam także czasopisma misyjne.
  • Wójt Gminy Suszec informuje, że w środę, 20.10 br. Selektywne Odpady będą zbierane wyjątkowo w godz. 14.00 – 19.00. Szczegóły w gablotce.
  • Plan Pielgrzymki do „Jerozolimy Północy” pojawił się już w gablotce i na stronie parafialnej. Chętnych zapraszamy do zapisywania się w kancelarii lub u pani Grażyny Gruszki oraz wpłaty zaliczki 300 zł do 30.10.2019 r.
  • Zapraszamy na Archidiecezjalną Pielgrzymkę Osób Chorych, Niepełnosprawnych, ich Rodzin i wszystkich chętnych do Lourdes. Przejazd nastąpi specjalnym pociągiem. Szczegóły na plakacie oraz na stronie internetowej pod adresem: www.pltravel.pl/pielgrzymki-cat/art-lourdes-pielgrzymka,210
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Sinka, Krzych i Kupny. Dziękuję również pani Jadwidze Czardybon, która zasponsorowała nowe kwiaty przy krzyżu przed kościołem.