OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 15.09.2019

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
15 września 2019 r.

• Dziś obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. W katedrze o godz. 14.00 rozpocznie się Dzień Wspólnoty Dzieci Maryi. Kolekta będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”. Na godz. 14.20 zapraszam na Nieszpory.
  • W poniedziałek przypada wspomnienie św. Korneliusza i Cypriana, w środę święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży, w piątek wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegon i Towarzyszy, a w sobotę święto św. Mateusza.
  • Z racji III piątku miesiąca o godz. 17.30 odprawimy Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
  • W tym tygodniu obchodzimy również kwartalne dni modlitw za dzieci i młodzież oraz wychowawców.
  • W piątek 20 września 2019 r. o godz. 1800 w remizo – świetlicy w Kryrach odbędzie się Zebranie Wiejskie. Tematem zebrania będzie podjęcie Uchwały w sprawie uchwalenia wniosku o przyznanie środków z Funduszu Sołeckiego na 2020 r.
  • W sobotę zapraszam na godz. 9.00 ministrantów, a na godz. 10.00 Dzieci Maryi. W tym dniu zachęcamy do udziału w Archidiecezjalnym Święcie Bierzmowanych w Katedrze (rozpoczęcie o godz. 10.30) oraz pielgrzymce Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Więcej zapowiedzi wydarzeń znajdziemy w gablotce oraz na naszej stronie internetowej w zakładce „Zaproszenia”.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  • W tym tygodniu rozpoczniemy przyjmowanie Intencji Mszalnych na rok 2020. Kancelaria parafialna będzie czynna dodatkowo w poniedziałek, środę i czwartek od godz. 16.30 do 17.30. Można będzie także uregulować opłaty cmentarne
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. ciekawe artykuły: Dlaczego krzyż jest dzisiaj tak bardzo atakowany? Jak doszło do odnalezienia relikwii Krzyża Świętego? Jak reagować, kiedy dzieci dokonują złych życiowych wyborów? Jest także Mały Gość Niedzielny, L’Osservatore Romano i czasopisma misyjne.
  • Przypominam o Wyścigu Kolarskim w Suszcu i Kryrach. Od godz. 14.30 będą utrudnienia na ulicach: Wyzwolenia, Rolniczej oraz Wielodrodze. Szczegóły w gablotce oraz na stronie internetowej.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Kozber, Gołek, Gołek, Piszczek i Brandys.