OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 16.06.2019

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
16 czerwca 2019 r.

• Dziś obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi oraz Komunii św. wielkanocnej. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”!
  • We poniedziałek przypada wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, a w piątek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi.
  • W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Serdecznie zapraszam do udziału w procesji, która rozpocznie się po Mszy św. polowej odprawionej o godz. 8.30 przy sklepie na ulicy Wyzwolenia 77. Przejdziemy do kościoła ulicami: Nierad, Skotniczą i Wyzwolenia. Proszę wyznaczone osoby oraz sąsiadów, aby pomogli w przygotowaniu dekoracji, a wszystkich parafian o przystrojenie okien naszych domów i całej trasy.
  • Na procesję Bożego Ciała, a także w dni Oktawy tej Uroczystości zapraszam Dzieci Pierwszokomunijne i dziewczynki z koszyczkami kwiatów. Dziewczęta z gimnazjum proszę o pomoc w prowadzeniu dzieci, jak to było w latach poprzednich. Do niesienia baldachimu, lampionów oraz utrzymania porządku procesji zapraszam naszych Strażaków. W dni Oktawy Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej odprawimy nabożeństwo z procesją wokół kościoła.
  • W piątek (21.06) Ks. Abp udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i przypomina, że post nie obowiązuje także w następny piątek (28.06), ze względu na Uroczystość NSPJ.
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuł o ciemnej stronie Internetu oraz o wartości modlitwy tradycyjnymi formułami. Jest także Mały Gość Niedzielny z silikonową opaską na rękę, Apostolstwo Chorych, L’Osservatore Romano i czasopisma misyjne,
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie naszej świątyni oraz obejścia na Uroczystość Najświętszej Trójcy składam Rodzinom: Pustelnik, Bartecki i Czarnecki.