OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 16.09.2018

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
16 września 2018 r.

• Dziś obchodzimy niedzielę Środków Społecznego Przekazu. W katedrze o godz. 14.00 rozpocznie się Dzień Wspólnoty Dzieci Maryi. Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”. Na godz. 14.20 zapraszam na Nieszpory.
  • We wtorek przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży, w czwartek obchodzimy wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegon i Towarzyszy, a w piątek święto św. Mateusza. Od godz. 17.00 adoracja i okazja do Spowiedzi, a z racji III piątku miesiąca o godz. 17.30 odprawimy Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
  • W sobotę zapraszam na godz. 9.00 ministrantów, a na godz. 10.00 Dzieci Maryi. W tym dniu zachęcamy do udziału w Archidiecezjalnym Święcie Bierzmowanych w Katedrze oraz pielgrzymce Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Więcej zapowiedzi wydarzeń znajdziemy w gablotce oraz na naszej stronie internetowej w nowej zakładce „Zaproszenia”.
  • W tym tygodniu rozpoczniemy przyjmowanie Intencji Mszalnych na rok 2019. Kancelaria parafialna będzie czynna dodatkowo w poniedziałek, środę i czwartek od godz. 16.30 do 17.30. Można będzie także uregulować opłaty cmentarne
  • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. bardzo ciekawy artykuł o wykorzystaniu nowych mediów dla ewangelizacji oraz tekst o przeniesionej wiosce Nieboczowy. Jest jeszcze Mały Gość Niedzielny z bezpłatnym kalendarzem na rok szkolny, L’Osservatore Romano i czasopisma misyjne.
  • Przypominam o Wyścigu Kolarskim w Suszcu i Kryrach. Od godz. 14.30 będą utrudnienia na ulicach: Wyzwolenia, Rolniczej oraz Wielodrodze. Szczegóły w gablotce oraz na stronie internetowej.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam przedstawicielkom trzech Rodzin Janosz.