OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 16.12.2018

III NIEDZIELA ADWENTU
NIEDZIELA RADOŚCI – GAUDETE
16 grudnia 2018 r.

• Dziś przeżywamy Niedzielę Radości. W liturgii pojawia się różowy kolor szat symbolizujący radość z bezpośredniego przygotowania się do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Kolekta będzie przeznaczona na świąteczny wystrój naszego kościoła. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Na godz. 14.20 zapraszam na Adwentowe Nieszpory, a w ostatnim tygodniu adwentowego oczekiwania na Msze św. Roratnie – codziennie o godz. 17.00.
  • W czwartek, 20 grudnia, o godz. 11.00 zapraszam na Mszę św. wszystkich Seniorów. Po niej obiad, Jasełka i wspólne kolędowanie w Remizie.
  • Opłatkowe spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w piątek, 21 grudnia o godz. 18.30.
  • W imieniu ks. Alojzego Malcherczyka i jego Parafian składam serdeczne „Bóg Zapłać” za przyniesioną do Kruchty odzież. Już pojechała na Ukrainę i przed Świętami będzie dla nich wielką pomocą. Na stronie internetowej można obejrzeć kilka zdjęć obrazujących hojność Waszych serc. Tam też w zakładce „Zaproszenia” pojawiły się zdjęcia projektu ławek – zachęcam do oceny i dyskusji. Dziękuję również Panu Szlezakowi za wykonanie przewijaka dla niemowląt w naszej toalecie i nowej garderoby na Probostwie.
  • Za tydzień będziemy już przeżywać IV Niedzielę Adwentu, a po niej Wigilię – wykorzystajmy zatem cały ten tydzień, aby pojednać się z Bogiem i ludźmi.
  • Okazja do spowiedzi codziennie w godz. 16.00-16.45. Dodatkowo: piątek i sobota w godz. 9.00-10.00 oraz 15.00-16.45. Niedziela – pół godziny przed Mszą św. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na pokrycie bieżących rachunków (głównie na ogrzewanie kościoła i probostwa).
  • Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym znajdziemy bezpłatny dodatek – płytę CD z kolędami i wiele interesujących artykułów. W Małym Gościu ciekawe treści związane z Roratami oraz ikona Maryi niosącej Ducha Świętego.
  • Po każdej Mszy św. można zaopatrywać się w Świece Caritas (mała w cenie 6 zł, a duża 12 zł) oraz wigilijne opłatki (małe 3 zł, duże 5 zł).
  • Koncert rodzinny „Betlejem w Spodku” odbędzie się 3 stycznia 2019 r. o godz. 19.00. Bilety w cenie: 60zł i 80zł (po 2 sztuki) są do nabycia po Mszach św. w zakrystii oraz w tygodniu w kancelarii parafialnej.
  • Kolęda w tym roku rozpocznie się na ulicach Jasnej i Wyzwolenia od strony Suszca. Szczegółowy Plan kolędy ukaże się w świątecznej gazetce, w gablotce i na stronie internetowej parafii.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą niedzielę składam Rodzinom: Sojka, Kolon, Stronczek i Paszkowska.