OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 17.03.2019

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
17 marca 2019 r.

 • Dzisiejsza niedziela to dzień Solidarności z Misjonarzami oraz – w naszej Archidiecezji dzień szczególnej modlitwy o beatyfikację Sługi Bożego księdza Jana Machy. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii, a przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
 • Na godz. 14.20 zapraszam na kolejne Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 • We wtorek obchodzimy Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Zapraszam do udziału w Eucharystii o godz. 8.00 – zwłaszcza wszystkich imienników św. Józefa i o godz. 17.00.
 • Droga Krzyżowa będzie odprawiana w piątki o godz. 16.15. Wypominki za zmarłych, za których będziemy się modlić przed tym nabożeństwem, można składać w  zakrystii. Wierni, którzy odprawią pobożnie Drogę Krzyżową i spełnią zwykłe warunki, mogą uzyskać odpust zupełny.
 • W sobotę zapraszam na godz. 9.30 Ministrantów, a na godz. 10.00 Dzieci Maryi. Pojawiły się już informacje o wakacyjnych rekolekcjach – szczegóły znajdziemy na naszej stronie, w zakładce Grupy Parafialne.
 • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji.
 • Polecam prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. ciekawe artykuły o nowoczesnych formach jałmużny, o znoszeniu fałszywych oskarżeń i o papieskich rekolekcjach. Jest też Mały Gość Niedzielny (a w nim naklejki do wielkopostnego kalendarza), L’Osservatore Romano, czasopisma Misyjne i nasza gazetka.
 • Przy prasie katolickiej można dziś zabrać darmowe ulotki dotyczące Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – zachęcam, by 25 marca jak najwięcej osób przyłączyło się do tego pięknego dzieła.
 • 12 kwietnia po raz drugi odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa poprowadzona drogami parafii Dekanatu Suszec. Do wyboru są dwie trasy: 40 km oraz krótsza 23 km. Rozpoczęcie mszą św. o godz. 20.00. Więcej informacji oraz zapisy na stronie www.edk.org.pl
 • Parafia Suszec zaprasza również na Jubileuszową XXV Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach od 17-23 lipca 2019 r. Do wyboru dwa warianty: od 17 do 23 lipca oraz od 20 do 23 lipca 2019 r.
 • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Farana, Szlezak i Warzecha.