OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 17.05.2020

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
17 maja 2020 r.

• W VI Niedzielę Wielkanocną z wdzięcznością stajemy przed ołtarzem, gdzie mocą Ducha Świętego sprawujemy ofiarę Chrystusa i Kościoła oraz otrzymujemy dary potrzebne do chrześcijańskiego życia. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie ofiary przekazywane w kościele i przelewane na nasze konto składam serdeczne „Bóg zapłać”.
• Nadal obowiązuje dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej. Zachęcamy do udziału w Mszach świętych transmitowanych w mediach.
Od 17 maja 2020 r. w naszym kościele w czasie liturgii (także w niedziele) może przebywać 25 osób. Miejsca dla wiernych są oznaczone kartkami. Pierwszeństwo udziału mają wierni, którzy zamówili intencję mszalną. W kościele należy mieć zasłonięte usta i nos. Komunię świętą przyjmujemy na rękę. Przyjmując komunię należy odsłonić usta starając się nie dotykać zewnętrznej części maseczki. Znak pokoju przekazujemy przez ukłon.
• W związku z epidemią nie ma w tym roku nabożeństw majowych, ale po każdej Mszy świętej możemy się włączyć w Litanię Loretańską. Zachęcam do codziennej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 w rodzinach.
• We wtorek Rocznicę Urodzin obchodzi Abp Wiktor Skworc. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
• W tym tygodniu przypadają w Dni modlitw o urodzaje. Zapraszam do wspólnej modlitwy w poniedziałek, wtorek i środę w ramach wieczornej Eucharystii. W czwartek przypada Wspomnienie św. Jana Nepomucena. Od piątku rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.
• W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.
• Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuły o tym jaką rolę odegrało miasto Wadowice w ukształtowaniu Karola Wojtyły oraz reportaż z Muzeum Domu Rodzinnego św. Jana Pawła II. Jest także nowy Mały Gość Niedzielny (z komiksem o kardynale Wyszyńskim) i nasza parafialna gazetka.
• Na stronie Gościa Niedzielnego dostępne będzie specjalne e-wydanie Gościa poświęcone św. Janowi Pawłowi II – do pobrania za darmo.
• W ramach obchodów 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, TVP1 oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek, 18 maja o godz. 18.00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów. Polecam.
• Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Basta, Świć i Młotek.