OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 17.09.2017

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
17 września 2017 r.

 • Dziś obchodzimy niedzielę Środków Społecznego Przekazu i kończymy Tydzień Wychowania. W katedrze o godz. 14.00 rozpocznie się Dzień Wspólnoty Dzieci Maryi. Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”. Na godz. 14.20 zapraszam na Nieszpory.
 • Przypominam o Wyścigu Kolarskim w Suszcu i Kryrach. W godzinach 15.30-17.45 będą utrudnienia na ulicach: Wyzwolenia, Rolniczej oraz Wielodrodze. Szczegóły w gablotce oraz na stronie internetowej.
 • W poniedziałek przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży – na Mszę o godz. 18.00 zapraszam zwłaszcza młodzież naszej parafii. W środę obchodzimy wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegon i Towarzyszy; w czwartek święto św. Mateusza, a w sobotę wspomnienie św. Pio z Pietrelciny.
 • W środę po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. W sobotę zapraszam na godz. 9.00 ministrantów, a na godz. 10.00 Dzieci Maryi.
 • Również w sobotę 23.09 od godz. 10.00 zostanie przeprowadzona zbiórka złomu. Strażacy proszą, by nie wystawiać złomu zbyt wcześnie, aby go nie skradziono. Cięższe elementy należy zgłosić wcześniej u Sołtysa.
 • W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
 • Zachęcamy do udziału w pielgrzymce Rodzin i Małżeństw na Jasną Górę oraz w Rekolekcjach dla osób po rozwodzie. Szczegóły w gablotce.
 • W tym tygodniu odbędzie się sesja Narodowego Kongresu Trzeźwości. Otoczmy naszymi modlitwami delegatów z całej Polski podejmujących odpowiedzialność za trzeźwość Narodu.
 • Na Wydziale Teologicznym rozpocznie się w październiku druga edycja rocznych Studiów Podyplomowych Rodziny. Studia przeznaczone są dla osób świeckich, chcących zaangażować się w posługę jako doradcy życia rodzinnego oraz dla zainteresowanych problematyką rodziny.
 • Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym m.in. recenzja wywiadu z papieżem Franciszkiem i ciekawy artykuł o huraganach oraz formularz poparcia dla obywatelskiego projektu „Zatrzymaj aborcję”. Jest jeszcze reklamowy druczek radia eM i poręczna ulotka z programem festiwalu Fide et Amore. Najbliższy koncert 22.09, w Baranowicach.
 • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Sinka, Sojka i Ksiądz.