OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 17.12.2017

III NIEDZIELA ADWENTU
NIEDZIELA RADOŚCI – GAUDETE
17 grudnia 2017 r.

• Dziś przeżywamy Niedzielę Radości. W liturgii pojawia się różowy kolor szat symbolizujący radość z wejścia w bezpośrednie przygotowanie się do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Witamy ks. Władysława Kolorza, który poprowadzi dla nas Adwentowy Dzień Skupienia. Kolekta będzie przeznaczona na świąteczny wystrój naszego kościoła. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Na godz. 14.30 zapraszam na Nieszpory połączone z Nabożeństwem Pokutnym oraz Adoracją i okazją do Spowiedzi. Wykorzystajmy tę okazję i drugiego spowiednika, by nie stać później w kolejkach.
  • W ostatnim tygodniu adwentowego oczekiwania zapraszam na Msze św. Roratnie – codziennie o godz. 17.00, a w soboty o godz. 8.00.
  • Za tydzień będziemy już przeżywać Wigilię. Msze św. odprawimy wg porządku niedzielnego (nie będzie jedynie nieszporów). Choć nie jest to obowiązkowe, zachęcam do zachowania tradycyjnego postu oraz pobożnego przeżycia Wieczerzy Wigilijnej. O godz. 24.00 zapraszam na uroczystą Pasterkę, sprawowaną w intencji Młodzieży naszej Parafii. W czasie tej Mszy św. kolekta zbierana jest na Fundusz Obrony Życia, a w Święto św. Szczepana na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śl. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego upływa 9 miesięcy od podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Bóg zapłać tym, którzy włączyli się w to dzieło.
  • Okazja do spowiedzi: Poniedziałek i wtorek w godz. 15.00-16.45; środa w godz. 9.00-11.00 oraz 15.30-16.45; czwartek-piątek w godz. 08.00-9.00 oraz 15.00-16.45; sobota w godz. 9.00–11.00 oraz 15.45–16.45. Niedziela – pół godziny przed każdą Mszą św.
  • Polecam prasę katolicką – w Gościu Niedzielnym polecam komentarze po zmianie Premiera oraz kolejne refleksje o św. Józefie. W Małym Gościu Niedzielnym wiele treści związanych z Roratami oraz witraż-stajenka do samodzielnego wykonania.
  • Po każdej Mszy św. dzisiaj wyjątkowo w Kruchcie można zaopatrywać się w Świece Caritas (mała w cenie 5 zł) oraz wigilijne opłatki (małe 3 zł, duże 5 zł). Są także bardziej poręcznie zapakowane Kalendarze na rok 2018 w cenie 10 zł. Tam również mały Bożonarodzeniowy Jarmark.
  • Miło mi poinformować, że nasza parafianka Oliwia Skaźnik zajęła 3 miejsce w powiatowym konkursie biblijnym. Gratulujemy i życzymy sukcesów na etapie diecezjalnym w Katowicach.
  • Koncert „Betlejem w Spodku” odbędzie się w piątek 29 grudnia br. Ostatnie bilety w cenie 40zł są do nabycia po Mszach św. w zakrystii oraz w tygodniu w kancelarii.
  • 27 i 29 grudnia ulicami naszej parafii przejdą Kolędnicy Misyjni. Rodziny, które chcą przyjąć kolędników proszone są o wpisanie swojego nazwiska i adresu na liście znajdującej się obok prasy. Zapisy do 20 grudnia br. Pozostałych już dziś zapraszamy na Uroczyste Nieszpory 6 stycznia 2018 r. – w Misyjny Dzień Dziecka.
  • Kolęda w tym roku rozpocznie się na ulicach Krótkiej i Pocztowej (27.12), a następnie na ul. Nierad (od 153). Szczegółowy Plan kolędy ukaże się w świątecznej gazetce, w gablotce i na stronie internetowej parafii.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą niedzielę składam Rodzinom: Wróbel, Baron, Larysz i Smorzik.