OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 18.02.2018

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
18 lutego 2018 r.

  • Dzisiejsza niedziela przeżywana jest jako Niedziela Trzeźwości. Obok prasy katolickiej wyłożona jest już Parafialna Księga Trzeźwości, do której można wpisać swoje zobowiązania. Kolekta jest naszą jałmużną postną przekazywaną do Kurii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Na godz. 14.20 zapraszam na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym, które w tym roku wygłosi do nas ks. Marek Wideł – wikary z Suszca.
  • Dzisiaj rozpoczniemy również tzw. Nabożeństwo Czterdziestogodzinne, czyli Adorację Najświętszego Sakramentu, która potrwa do wtorku. Zachęcam do czynnego udziału (zwłaszcza Grupy Parafialne: Ministrantów, Dzieci Maryi, Szafarzy, Róże Różańcowe, Domowy Kościół, Zespół Charytatywny) – tak, by zawsze ktoś był w kościele. Oby każdy Parafianin znalazł czas przynajmniej na chwilę modlitwy.
  • W czwartek przypada Święto Katedry św. Piotra Apostoła. W piątek zapraszam na Drogę Krzyżową o godz. 16.15. Wypominki za zmarłych, za których będziemy się modlić przed nabożeństwem można składać w zakrystii. Wierni, którzy odprawią pobożnie Drogę Krzyżową i spełnią zwykłe warunki, mogą uzyskać odpust zupełny.
  • W sobotę o godz. 9.00 odbędzie się zbiórka Ministrantów, a na godz. 10.00 zapraszam Dzieci Maryi.
  • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii, a przed kościołem będziemy mogli wesprzeć Fundusz Misyjny Ad Gentes. Proszę Zespół Charytatywny, aby przeprowadził tę zbiórkę i z góry dziękuję.
  • Polecam prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym m.in. Początek cyklu poświęconego spowiedzi i ciekawy artykuł o zmarłym aktorze Wojciechu Pokorze. Jest także Mały Gość Niedzielny, w którym obrazek ze św. o. Pio oraz wspomnienia jego byłego ministranta. Można też nabyć Apostolstwo Chorych, L’Osservatore Romano i nasz Karolowy Periodyk.
  • Na skutek rezygnacji są jeszcze 4 wolne miejsca na parafialną pielgrzymkę do Mediolanu – osoby chętne do udziału zapraszam po Mszy św. do zakrystii.
  • Aby wspomóc szpitale na misjach, nasza Parafia włączy się w akcję zbierania i utylizacji zużytego sprzętu elektrycznego. Można go składać do 2 marca br. przy budynku gospodarczym. Szczegóły akcji znajdziemy na ulotkach oraz na plakacie w gablotce.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Waleczek, Otręba, Wilczek i Koczar. Dziękuję również Panu Józefowi Michna za zorganizowanie czyszczenia naszych dzwonków, gongu, kadzidła i łódki na mirrę, które wróciły do pierwotnego blasku.