OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 19.05.2019

V NIEDZIELA WIELKANOCNA
19 maja 2019 r.

  • W V Niedzielę Wielkanocną Ks. Arcybiskup Wiktor Skworc obchodzi kolejną Rocznicę Urodzin. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. W katowickiej katedrze o godz. 12.00 zostanie odprawiona Uroczysta msza św. w intencji małżonków przeżywających swoje Jubileusze. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Zapraszam na Nabożeństwa Majowe – dziś na godz. 14.20, w tygodniu na godz. 17.30, a w soboty na godz. 16.30.
  • We wtorek przypada Wspomnienie św. Jana Nepomucena, a w piątek Wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.
  • W sobotę na godz. 9.30 zapraszam na zbiórkę Ministrantów, a na godz. 10.00 – na spotkanie Dzieci Maryi.
  • W przyszłą niedzielę Ks. Abp zaprasza mężczyzn i młodzieńców do Piekar. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.
  • Ks. Jakub Kania – Moderator Rejonowy zaprasza uczniów klas VII i VIII, III Gimnazjum oraz I liceum/technikum (14-16 lat) na rejonowe rekolekcje Oazowe, KSM organizuje wyjazd na Lednicę. Wójt Gminy Suszec informuje, że 23 maja, w czwartek prowadzona będzie nieodpłatnie zbiórka odpadów wielkogabarytowych. Z okazji 100-lecia Urodzin Karola Wojtyły, możemy się włączyć w tworzenie jego duchowego pomnika. Szczegóły tych wydarzeń – w gablotce i na stronie internetowej.
  • Polecam jak zwykle prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym znajdziemy artykuł o naszych Neoprezbiterach oraz o nowym sanktuarium św. Rity w Polsce.Małym Gościu Niedzielnym przeczytamy o „pomocnikach Maryi” – co robią i kto ich wymyślił? Jest jeszcze Apostolstwo Chorych, L’Osservatore Romano i czasopisma misyjne.
  • Serdeczne „Bóg zapłać” za posprzątanie świątyni i obejścia na dzisiejszą Niedzielę składam Rodzinom: Klepek, Kuźnik i Godowski.
  • W poniedziałek 20 maja od godz. 8.00 rozpoczniemy demontaż starych ławek i przygotowanie posadzki pod nowe. Zapraszamy do pomocy silnych panów i wszystkich chętnych. Stare ławki zostaną przekazane do nowej parafii Matki Bożej Królowej Rodzin w Jankowicach Rybnickich.